Rafał Stępień wzmocnił rozegranie Torus Wybrzeża Gdańsk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Rafał Stępień
Materiały prasowe / Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Rafał Stępień
zdjęcie autora artykułu

Grający ostatnio w SPR GKS Autoinwest Żukowo Rafał Stępień, to piąty nowy zawodnik Torus Wybrzeża Gdańsk. Dla pochodzącego z Elbląga rozgrywającego będzie to pierwszy sezon w PGNiG Superlidze.

Po ubiegłym sezonie Torus Wybrzeże Gdańsk stawia na młodzież. Rafał Stępień jest kolejnym zawodnikiem młodego pokolenia, który wzmacnia drużynę znad morza. Wychowanek Truso Elbląg grał po zakończeniu wieku juniora w zespole ze swojego miasta, a przed sezonem 2021/22 przeniósł się do Żukowa, gdzie rzucił 106 bramek w 26 meczach SPR GKS Autoinwest. Dla Stępnia to pierwszy kontrakt w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Jeżeli mówimy o grze w PGNiG Superlidze, to już od ukończenia rozgrywek juniorskich pojawiały się pierwsze oferty, jednak wiele czynników wpłynęło na to, jak potoczyła się moja kariera. W przypadku klubu z Elbląga trochę żałuję, że nie było możliwości wystąpienia na poziomie superligowym.

- Elbląg to moje rodzinne miasto z bogatą historią piłki ręcznej. Tam również stawiałem pierwsze kroki na boisku. Ostatecznie jako bardzo młodemu zawodnikowi zależało mi przede wszystkim na rozwoju i wdrożeniu w seniorską piłkę ręczną, a gra na poziomie I ligi pozwoliła mi spędzić cenne minuty na boisku i nabrać potrzebnego doświadczenia - powiedział Rafał Stępień.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie wierzyli, że mu się uda. Polski minister sportu zrobił show!

Przed sezonem 2021/22 rozgrywający podpisał kontrakt z zespołem z Żukowa, a teraz trafia do Gdańska. - Opuszczenie elbląskiego klubu było kluczową decyzją dla mojego dalszego rozwoju. W Żukowie zetknąłem się z zupełnie nowymi zawodnikami oraz kadrą trenerską, co dało mi możliwość spojrzenia na pewne aspekty mojej gry z nowej perspektywy. Uważam, że pozwoliło mi to udoskonalić moje umiejętności na boisku - podkreślił.

Transfer otwiera przed rozgrywającym nowe perspektywy. - Wierzę w swoje umiejętności, posiadam już trochę doświadczenia oraz charakter do walki. Myślę, że pozwoli mi to na szybszą adaptację w Torus Wybrzeżu, gdzie liczę na bardzo dobre osiągi. Jestem zawodnikiem lubiącym szybką i dynamiczną grę, ale nie zawsze szybko oznacza też dobrze. Trzeba myśleć o grze wieloaspektowo, a przejście do PGNiG Superligi na pewno mi umożliwi. Od siebie oczekuję przede wszystkim ciągłej dyscypliny i doskonalenia umiejętności, by móc rywalizować jak równy z równym z bardziej doświadczonymi zawodnikami z najlepszych polskich drużyn. Uważam, że psychicznie jestem na to gotowy - podsumował.

Rafał Stępień to drugi po Macieju Papinie nowy zawodnik Torus Wybrzeża, który w ubiegłym sezonie grał w Lidze Centralnej we współpracującym z gdańszczanami zespole z Żukowa. Ponadto do drużyny z Gdańska dołączyli Jakub Będzikowski, Kornel Poźniak i Jovan Milicević.

Czytaj także:  Energa MKS kompletuje skład  12 bramek Syprzaka

Źródło artykułu: