W Veszprem po staremu. Powstaje kolejny gwiazdozbiór

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: gracze Telekom Veszprem
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: gracze Telekom Veszprem
zdjęcie autora artykułu

Rokrocznie bez powodzenia próbują podbić Ligę Mistrzów, ale nie zmieniają taktyki. W 2023 roku do Telekomu Veszprem dołączą czołowi gracze świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Wszyscy ruchy wicemistrzów Węgier były już awizowane w mediach, choć w przypadku Ludovika Fabregasa pojawiły się wątpliwości po jego ostatnich wypowiedziach. Francuski gwiazdor opuści jednak Barcelonę i od 2023 roku będzie jedną z głównych postaci w Veszprem. Fabregas podpisał dwuletnią umowę.

To najbardziej znane nazwisko, które trafi do klubu, co nie oznacza, że pozostali pozyskani gracze są anonimowi. Wręcz przeciwnie - lewoskrzydłowy Hugo Descat ma za sobą kapitalne miesiące, rok temu został mistrzem olimpijskim i starało się o niego pół Europy. Francuz z Montpellier w 2023 roku zastąpi Manuela Strleka i stworzy duet z Islandczykiem Bjarki Mar Elissonem.

Konkurentem dla Egipcjanina Omara Yahii będzie mistrz Europy Lukas Sandell, o którego zabiegało też m.in. THW Kiel. Na środku rozegrania pojawi się bramkostrzelny Hiszpan Agustin Casado, mający za sobą rewelacyjny sezon w Lidze Europejskiej. Wcześniej podpisał kontrakt z Mieszkowem Brześć, ale po wykluczeniu białoruskiego klubu z europejskiej pucharów umowa nie wejdzie w życie.

Casado zastąpi kogoś z trójki Mate Lekai, Kentin Mahe bądź Petar Nenadić. Całej trójce w 2023 roku wygasa kontrakt, najmniej z nich grał ostatnie Lekai.

W tym roku Telekom Veszprem przegrał w półfinale Ligi Mistrzów z Łomżą Vive Kielce.

ZOBACZ: Kolejny rozbiór Vardaru? Nowy obrotowy w Kaliszu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

Źródło artykułu: