Hit na otwarcie "polskich" MŚ 2023

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Sławomir Szmal z trofeum MŚ
Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Sławomir Szmal z trofeum MŚ
zdjęcie autora artykułu

Mecz polskich szczypiornistów z Francuzami zainauguruje MŚ 2023 w Polsce i Szwecji. Na boiskach w naszych kraju pojawi się wiele gwiazd.

Los przydzielił Polakom niełatwy zestaw przeciwników. W pierwszej potyczce Biało-Czerwoni zmierzą się z Francuzami, wielokrotnymi mistrzami Europy, świata i aktualnymi złotymi medalistami igrzysk olimpijskich. Mecz odbędzie się 11 stycznia (godz. 20.30) i będzie jednocześnie inauguracją MŚ 2023.

Trzy dni potem najważniejszy mecz pierwszej fazy - z mocnymi Słoweńcami. Jeśli Polacy zdobędą punkty, to będą mogli realnie myśleć o realizacji celu, jakim bez wątpienia jest ćwierćfinał imprezy. Trzecim rywalem Saudyjczycy (16.01). Tym razem zespół Patryka Rombla będzie zdecydowanym faworytem, bowiem Arabia Saudyjska w MŚ rzadko przebijała się do drugiej dziesiątki (pod jej koniec).

W razie awansu - dalej grają trzy zespoły - Polacy będą mierzyć się z Hiszpanami, Czarnogórcami, Chilijczykami bądź Irańczykami (trzy z tych zespołów). Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze reprezentacje.

Wszystkie spotkania Polaków w pierwszej rundzie odbędą się w katowickim Spodku. W tym obiekcie pojawią się także Niemcy, Serbowie, reprezentanci Kataru i jedna z afrykańskich drużyn. W Krakowie - spośród najlepszych na świecie - wystąpią Norwegowie i Hiszpanie.

Terminarz Polaków w rundzie wstępnej MŚ 2023:

Polska - Francja, 11.01, godz. 20.30 Polska - Słowenia, 14.01, godz. 20.30 Polska - Arabia Saudyjska, 16.01, godz. 20.30

ZOBACZ: Powrót na MŚ po latach Oto skład wszystkich grup MŚ 2023

ZOBACZ WIDEO: #dziejewsporcie: tak wyglądają wakacje reprezentanta Polski

Źródło artykułu: