Lekcja od Niemek. MKS FunFloor Perła Lublin z drugą porażką w Czechach

Czwarta drużyna ligi niemieckiej za mocna dla MKS FunFloor Perły Lublin. Zawodniczki z Koziego Grodu w sobotę poniosły drugą porażkę w towarzyskim turnieju Crystal Bohemia Cup.

Małgorzata Boluk
Romana Roszak WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Romana Roszak
Lublinianki w Czechach sparują od piątku i ogrywają się przed nową edycją zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet oraz Lidze Europejskiej. Wicemistrzynie na otwarcie zmierzyły się z gospodarzem zawodów - DHK Banikiem Most i przegrały nieznacznie, bo różnicą trzech bramek.

W sobotnim starciu z Thueringer HC zawodniczki z Koziego Grodu dotrzymywały rywalowi kroku jedynie przez pierwsze dziesięć minut. Później sukcesywnie przewagę budowały przedstawicielki ligi niemieckiej, które bez większych problemów radziły sobie z obroną ekipy z Lubelszczyzny.

Wicemistrzynie Polski miały problem z wypracowaniem sobie dogodnej pozycji do rzutu. Nie były też w stanie ograniczyć dość częstych, niewymuszonych błędów w ofensywie, co przełożyło się na wynik. Trener Monika Marzec musiała poprosić o przerwę na żądanie (5:11 w 17').

Po krótkiej pauzie wciąż jednak warunki dyktowały szybkie na nogach i mocne w obronie Niemki, które po pierwszej połowie wygrywały różnicą dziewięciu bramek, a po zmianie stron nie zamierzały na tym poprzestawać (13:27 w 43'). MKS FunFloor Perła Lublin po sobotnim starciu ma solidny materiał do analizy.

Lublinianki na zakończenie turnieju Crystal Bohemia Cup w Czechach zmierzą z się z rumuńską CS Glorią Bistrita.