Śląsk Wrocław z 3. miejscem w Memoriale im. Leszka Biernackiego

Zwycięstwem Śląska Wrocław zakończył się mecz o 3. miejsce II Memoriału im. Leszka Biernackiego. Zawodnicy z Dolnego Śląska pokonali KPR Autoinwest Żukowo 29:24. O pierwsze miejsce zagrają ze sobą drużyny z Gdańska i Kwidzyna.

Michał Gałęzewski
Jarosław Cepielik Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Jarosław Cepielik
Po sobotnich porażkach z zespołami z PGNiG Superligi, zawodnicy Śląska Wrocław i KPR-u Autoinwest Żukowo zagrali przeciwko sobie. Dwie ekipy chcące coś znaczyć w Lidze Centralnej od początku toczyły ze sobą wyrównany bój. W końcu jednak to ekipa z Żukowa wyszła na prowadzenie, a ważne bramki rzucali Tymon Ponto i Krzysztof Porębski. W 17. minucie było już 10:6 dla ekipy z województwa pomorskiego.

Jeszcze przed przerwą zawodnicy Śląska Wrocław zdołali wyrównać wynik spotkania, jednak dwie bramki Porębskiego w samej końcówce zadecydowały o tym, że to drużyna z Żukowa wygrała pierwszą połowę 14:12.

Po zmianie stron obraz gry się jednak zmienił. To Śląsk Wrocław, który grał bardzo uważnie w obronie i nie pozwalał tu na wiele zawodnikom z Żukowa przejął inicjatywę na boisku. Szybko zespół z południa Polski wyrównał wynik meczu, a po rzuceniu sześciu bramek z rzędu, wyszedł na pięciobramkową przewagę.

Duża w tym zasługa Krzysztofa Gądka i Bartosza Markiewicza, którzy rzucili po 6 bramek dla Śląska. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił. Wrocławianie kontrolowali sytuację na boisku i wygrali 29:24.

Śląsk Wrocław - KPR Autoinwest Żukowo 29:24 (12:14)

Śląsk: Dydko, Śliwiński - Gądek 6, Markiewicz 6, Okapa 4, Cegłowski 4, Famulski 4, Turkowski 3, Wiewiórski 1, Bogudziński 1 oraz Cepielik, Kołodziejczyk, Salacz, Granowski, Mistak, Tórz.

KPR Autoinwest: Żurawski, Witkowski - Porębski 6, Dorsz 4, Brzozowiec 3, Benkowski 3, Ponto 3, Stojek 2, Jagielski 1, Andrzejewski 1 oraz Peret, Gajdziński, Sparzak, Dobrakowski, Karsznia, Sadowski, Scharmach.