Młyny Stoisław nieznacznie słabsze od wicemistrzyń Polski

Dwa spotkania rozegrały Młyny Stoisław w Memoriale Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego w Piotrkowie Tryb. Koszalinianki postawiły się wicemistrzowi Polski, z którym nieznacznie przegrały.

Krzysztof Kempski
szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin
Młyny Stoisław po serii gier z beniaminkiem PGNiG Superligi Kobiet z Gniezna udały się do Piotrkowa Tryb. na Memoriał Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego. To druga edycja tej imprezy, w której rywalizowały również MKS Piotrcovia, MKS Funfloor Perła Lublin oraz występująca w czesko-słowackiej lidze Hazena Kynzvart.

19 sierpnia koszalinianki rozegrały aż dwie gry kontrolne. Rozpoczęły od spotkania z wicemistrzyniami Polski z Lublina, z którymi przegrały, ale tylko 24:27. Po półtorej godzinie przerwy zmierzyły się z Piotrcovią. Także tym razem musiały uznać wyższość gospodyń tego turnieju (28:33).

Na parkiecie zabrakło Martyny Żukowskiej, Emilii Kowalik oraz Kariny Bayrak. Dwie pierwsze leczą urazy, co do ostatniej z wymienionych to działacze nie mogą porozumieć się z jej wcześniejszym klubem oraz ukraińską federacją piłki ręcznej. Tym samym jej pozostanie w Koszalinie jest niepewne.

W pierwszej połowie koszalinianki prowadziły z lubelską siódemką nawet 5 bramkami, ale nie potrafiły jej utrzymać. Problemem nie do przejścia okazała się Weronika Gawlik. Najskuteczniejszą okazała się Kristyna Kubisova (6 celnych rzutów). 5 trafień dołożyła jeszcze Anna Mączka.

Gorzej poszło Młynom przeciwko piotrkowiankom. Już do przerwy przegrywały 16:21. Tym razem najbardziej aktywną pod bramką gospodyń była Gabriela Urbaniak. W niedzielę (20 sierpnia) koszalinianki zakończą turniej meczem z Hazeną (godzina 10:30).