Kolejna sparingowa porażka Łomży Industrii. Znowu z niemiecką potęgą

Turniej w Veszprem nie był przesadnie udany dla zawodników Łomży Industrii Kielce. Mistrzowie Polki zajęli w nim ostatnie miejsce.

Marcin Górczyński
szczypiorniści Łomży Industria Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
Po nieznacznej porażce z THW Kiel Łomży Industrii pozostała rywalizacja o trzecie miejsce z Flensburgiem. Spodziewano się równie zaciętego boju jak na inaugurację, ale Wikingowie odskoczyli po przerwie i wygrali 38:32.

Po kieleckiej stronie testowano kilka nowych rozwiązań, m.in, przez pierwsze minuty główną armatą na lewej stronie był przyzwyczajony do działań obronnych Tomasz Gębala. Zmienił go Szymon Sićko i od razu zapewnił wyższą skuteczność. Łomża Industria zawdzięcza sporo interwencjom Mateusza Korneckiego, ale w drugiej połowie Flensburg zaznaczył swoje prowadzenie.

Kielczanie zakończyli okres sparingowy z bilansem zwycięstwa i trzech porażek. W Veszprem nie występowali niektórzy liderzy jak Alex Dujshebaev i Andreas Wolff.

Łomża Industria Kielce - SG Flensburg-Handewitt 32:38 (18:17)