W Kaliszu nie było nudy. Emocje do ostatniej sekundy

Rafał Jamioł bohaterem Chrobrego Głogów. Prawy rozgrywający, który spisywał się bardzo dobrze przez cały mecz, zapewnił zwycięstwo w Kaliszu.

Marcin Górczyński
Paweł Paterek PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Paweł Paterek
Zaciętym finiszem pachniało właściwie od początku. W Kaliszu spotkały się zespoły o podobnym potencjale i celach, co tylko potwierdziły boiskowe wydarzenia. Mecz przypominał wzajemne przeciąganie liny. Raz błyszczał Paweł Paterek, chwilę wcześniej dobre momenty mieli gospodarze z Jędrzejem Zieniewiczem, który w drugiej połowie wstrzelił się w bramkę w najważniejszym momencie.

Na pięć minut przez końcem nie zanosiło się na emocje. Paterek rozumiał się z Wojciechem Dadejem, Bartosz Skiba kończył akcje na kole i Chrobry prowadził 23:21. Przełomem okazało się wejście do bramki Krzysztofa Szczeciny. Ligowy rutyniarz zmienił Jana Hrdlickę przed obroną karnego i dwukrotnie zatrzymał Paterka. Niedługo potem dołożył kolejną interwencję, a efektownymi rzutami z dystansu popisał się Jędrzej Zieniewicz i MKS doprowadził do remisu 23:23.

O wszystkim zadecydowała ostatnia zaplanowana akcja głogowian. Za jej wykończenie zabrał się Rafał Jamioł, który tuż przed końcem pokonał Szczecinę i udokumentował swój bardzo udany występ. Maciejowi Pilitowskiemu brakło już czasu na odpowiedź.

Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów 23:24 (13:12)

Energa MKS: Hrdlicka (7/29 - 24 proc.), Szczecina (3/4 - 75 proc.) - Zieniewicz 5, Wróbel 3, M. Pilitowski 3, Drej 3/3, Biernacki 3, Bekisz 2, Krępa 2, Góralski 1, Kużdeba 1, Adamczyk, Pedryc, K. Pilitowski, Kus, Karpiński