Demolka w Płocku. Piotrkowianin bez szans

Zgodnie z przewidywaniami, Orlen Wisła Płock łatwo pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Już w pierwszej połowie gospodarze zbudowali 12-bramkową przewagę, by ostatecznie wygrać 37:21.

Michał Gałęzewski
piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock
Przed niedzielnym spotkaniem Orlen Wisła Płock miała komplet zwycięstw, a Piotrkowianin w czterech meczach zdobył cztery punkty. Od samego początku przewaga gospodarzy była niekwestionowana. W bramce dobrze spisywał się Marcel Jastrzębski, a dzięki bardzo skutecznej postawie Nafciarzy w obronie, Piotrkowianin miał problemy by w ogóle oddać rzut.

Gdy w 7. minucie trafił Marcel Sroczyk podwyższając na 5:0, o czas poprosił Bartosz Jurecki. Goście pierwszą bramkę rzucili dopiero grając w przewadze, jednak nie zmieniło to losów spotkania. Do przerwy było 21:9, a bramkarze gości zaliczyli w tym czasie zaledwie dwie udane interwencje.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Podobnie jak to miało miejsce od początku meczu, również i tym razem szybko gospodarze rzucili pięć bramek. Gdy trafił Krzysztof Komarzewski, w 37. minucie było już 26:10. Zawodnicy z Płocka dążyli do jak najwyższego zwycięstwa.

Dobrze zaczął jednak bronić Damian Chmurski, który odbił kilka piłek i utrudnił tym budowanie jeszcze wyższej przewagi rywala. Przy wysokiej przewadze gospodarzy, trenerzy obu zespołów mogli też poćwiczyć grę w przewagach lub osłabieniach - od 43. minuty w ciągu czterech minut, arbitrzy aż pięć razy posłali na ławkę kar zawodników obu drużyn.

W samej końcówce meczu goście grali z faworytami bramka za bramkę, nie pozwalając Wiśle na dobicie do 40 bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 37:21 i komplet punktów został w Płocku.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:21 (21:9)

Orlen Wisła: Jastrzębski (9/19 - 47%), Pilipović (1/11 - 9%) - Sroczyk 9, Piroch 9, Lucin 5, Komarzewski 4, Perez 3, P.Krajewski 3, Serdio 1, Yasuhira 1, Mihić 1, Kosorotow 1 oraz Dawydzik, Żytnikow, Susnja, Terzić.