Demonstracja kieleckiej siły. Pretendenci do medalu odstawali

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev
PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev
zdjęcie autora artykułu

Jeśli ktoś liczył na emocje w Zabrzu, to mógł czuć się rozczarowany. Łomża Industria Kielce w kilka minut rozprawiła się z Górnikiem i wygrała 40:24.

Różnica klas nie podlegała dyskusji, ale Górnik w poprzednich sezonach potrafił na własnym parkiecie dotrzymywać kroku mistrzom Polski. Spodziewano się przynajmniej, że kolejny z kandydatów do brązowego medalu postawi większy opór niż Azoty Puławy kilka dni temu.

Tym razem emocje skończyły się zanim kibice zdążyli się porządnie rozsiąść. Zabrzanie cierpieli w ataku od początku, pierwszą bramkę rzucili w 6. minucie przy stanie 0:5. Przede wszystkim obrona Łomży Inudstrii nie pozwalała na dogrania do koła czy wejścia rozgrywających, zagrożenia z dystansu prawie nie było, bo Damian Przytuła został zneutralizowany. Nie powiódł się manewr z lewoskrzydłowym Dmytro Artemienką na środku rozegrania.

Kielczanie błyskawicznie przenosili się na połowę rywali i zdobywali bramki po kontrach. Od czasu do czasu popisywali się efektownym wykończeniem, jak wtedy, gdy Dylan Nahi w ekwilibrystycznej pozie zdołał jeszcze rzucić za plecami. Obrotowi udzielali zabrzańskiej obronie lekcji, głodny gry w ataku Tomasz Gębala asystował i przypomniał, że wciąż dysponuje wielkim potencjałem rzutowym. Tylko pojedyncze interwencje Piotra Wyszomirskiego na moment stopowały Łomżę Industrię, ale w kontekście całego spotkania nie miały praktycznie znaczenia. Górnikom wytrącono większość atutów z rąk, poza tym kielczanie podarowali zaledwie jedną łatwą bramkę po kontrze.

Dominacja nie była aż tak mocno zaznaczona po przerwie, bo obudził się Przytuła, Rennosuke Tokuda próbował rozruszać kolegów, dobre wejście do bramki zaliczył Paweł Kazimier. Wystarczyło, żeby uniknąć klęski, ale kielczanie robili swoje, głównie za sprawą kontr Moryty zbliżali się do właściwie tradycyjnej liczby 40 bramek. Temperaturę podgrzewały pojedyncze akcje i starcia, szczególnie gdy Dmytro Ilczenko bezpardonowo potraktował Haukura Thrastarsona i po uderzeniu w twarz obejrzał niebieską kartę. Obyło się bez urazu, za to dość szybko udział w spotkaniu zakończył Daniel Dujshebaev. Jeszcze przed przerwą usiadł na ławce z lodowym opatrunkiem na stawie skokowym.

Górnik Zabrze - Łomża Industria Kielce 24:40 (10:21)

Górnik: Wyszomirski (3/17 - 27 proc.), Kazimier (4/15 - 27 proc.), Liljestrand (2/15 - 13 proc.) - Przytuła 6/1, Ilczenko 4, Artemienko 3, Tokuda 3, Mauer 2, Krawczyk 2, Rutkowski 2, Baczko 1, Kaczor 1, Wąsowski, Molski Karne: 1/2 Kary: 10 min. (Wąsowski - 4 min., Przytuła, Tokuda - 2 min., Ilczenko - niebieska kartka)

Łomża Industria: Wolff (5/15 - 33 proc.), Kornecki (5/18 - 28 proc.) - Moryto 10/2, Tournat 7, A. Dusjhebaev 4, Karalek 4, Gębala 4, Nahi 3, Thrastarson 2, Karacić 2, Olejniczak 2, D. Dujshebaev 1, Wiaderny 1, Stenmalm Karne: 2/3 Kary: 10 min. (Karalek, Nahi - po 4 min., Gębala - 2 min.)

ZOBACZ: Po latach znowu zagrają o złoto Ruszyła giełda nazwisk w Kilonii

ZOBACZ WIDEO: Hit sieci. Siedział na trybunach, wziął piłkę i zrobił to

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy spodziewałeś/-aś się większego oporu ze strony Górnika?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (10)
avatar
Yves_ck
20.11.2022
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Rycerze Czwartka nawet w niedzielę muszą godziny wyrabiać i zgłaszać komentarze do usunięcia :)))  No to chyba przed 11 grudnia będzie pewna publikacja na youtube.  
avatar
Maxi .102
20.11.2022
Zgłoś do moderacji
0
6
Odpowiedz
Ależ kompleks Wisły....wylewa się tu poniżej...oni już wiedzą...że ich czas minął...i teraz tylko zjazd w dół.....:)  
avatar
endriu1223
20.11.2022
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
No tak jak w poprzednim sezonie tradycyjnie wicemistrzem została drużyna godna podtrzymywania tej "świętej" tradycji . Aż lament i zgrzytanie zębów słychać było na całą Europę środko Czytaj całość
avatar
Złoty Bogdan
20.11.2022
Zgłoś do moderacji
6
0
Odpowiedz
Płocczaki a jak tam ta wasza konferencja? "Jutrzejszy dzień zapowiada się grubo (jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego). Łomżyńskim fifki zmiękną" :)  
avatar
kck
20.11.2022
Zgłoś do moderacji
7
0
Odpowiedz
No tak największa radość dla kibiców Orlenu to kontuzja w obozie przeciwnika. Typowe prostactwo po płocku, już tyle tego było, że nawet nie zaskakuje.