Słoweniec na dłużej w Torus Wybrzeżu

Nejc Zmavc, który jest odpowiedzialny w Torus Wybrzeżu Gdańsk przede wszystkim za grę obronną, podpisał nowy kontrakt z klubem z PGNiG Superligi. Jego umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Nejc Zmavc WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Nejc Zmavc
Do Torus Wybrzeża Gdańsk Nejc Zmavc dołączył w lipcu. W ubiegłym sezonie Słoweniec został mistrzem Serbii z Vojvodiną Nowi Sad, a wcześniej występował m.in. w słoweńskim RK Maribor Branik, belgijskim HC Achilles Bocholt, austriackim Alpla HC Hard czy w hiszpańskim Puerto Sagunto.

Pierwotnie umowa Zmavca obowiązywał do końca sezonu, jednak Słoweniec przedłużył umowę do końca kolejnego sezonu. - Bardzo się cieszę, że kolejny sezon będę grał w Gdańsku. Jestem świadomy tego, jakie są moje zadania na boisku i jaką powierzono mi odpowiedzialność. Bardzo podoba mi się atmosfera w zespole i widzę w nim duży potencjał. Wierzę, że możemy sięgać po najwyższe cele. Kolejny sezon to kolejne wyzwanie w mojej karierze. Chcę dać z siebie wszystko. Chcę jeszcze lepiej grać w obronie, wykorzystując całe doświadczenie zdobyte w poprzednich klubach - powiedział po podpisaniu umowy.

Z podpisania nowej umowy jest też zadowolony Mariusz Jurkiewicz. - Jego doświadczenie to wartość nie do przecenienia dla drużyny, dla sztabu trenerskiego. Po kilkumiesięcznym pobycie u nas, wiedzieliśmy że chcemy tego zawodnika na dłużej w drużynie. Cieszę się, ze się udało dopiąć wszelkie formalności między klubem i zawodnikiem. Myślę, że on też czuje się doceniony w naszym mieście i naszej ekipie. Bardzo wiele obiecujemy sobie po naszej współpracy z Nejcem - przekazał były reprezentant Polski.

- Nejc stał się bardzo ważną postacią zarówno na parkiecie jak i w szatni. To jest zawodnik z odpowiednim doświadczeniem, który w każdym treningu i w każdym meczu zostawia całe serce na boisku. Zawodnicy grający obok uczą się od niego, ale również są dużo pewniejsi wiedząc, że ktoś taki stoi u ich boku. Cieszymy się, że czuje się u nas na tyle dobrze, że chce spędzić z nami kolejne sezony i mam nadzieję, że ta nasza współpraca będzie wyglądała tak samo owocnie jak do tej pory - podsumował Jurkiewicz.

Czytaj także: 
Zobacz siódemkę kolejki 
To może być przewrót w europejskiej czołówce

ZOBACZ WIDEO: Eksperci mieli duży problem. "To nie był do końca mecz piłkarski"
Czy Nejc Zmavc to ważna postać Torus Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×