Dlaczego piłkarze ręczni „mamrotali coś pod nosem”? Są kontrowersje

PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Afshin Sadeghi Askari (z lewej) - reprezentant Iranu.
PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Afshin Sadeghi Askari (z lewej) - reprezentant Iranu.

Iran ma za sobą pierwsze w historii zwycięstwo na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Tamtejsze media rozpisują się na temat zachowania zawodników.

W tym artykule dowiesz się o:

Czwartkowa konfrontacja w ramach MŚ 2023 była niezwykle wyrównana. Irańczycy do samego końca walczyli o zwycięstwo z Chile. Kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego decydującą bramkę zdobył Mohammada Behnamii. Duży udział w wygranej 25:24 miał również bramkarz Mohammad Siavoshishahenayati.

Podopieczni Veselina Vujovicia zanotowali historyczne zwycięstwo na mundialu, natomiast ich zachowanie sprzed meczu nie przeszło bez echa. "W Krakowie rozegrały się podobne sceny, jak na boiskach w Katarze" - czytamy na łamach "Sweden Postsen".

Dziennikarze nawiązali do postawy reprezentantów Iranu w piłce nożnej, którzy niedawno odmówili zaśpiewania hymnu państwowego przed starciem z Anglią. Szczypiorniści poszli w ślad za nimi.

Część irańskiej całkowicie zbojkotowała hymn, pozostali tylko poruszali ustami. Był to wyraz protestu przeciwko działaniom tamtejszego rządu. Protesty w Iranie zaczęły się we wrześniu zeszłego roku po tym, jak Mahsa Amini została aresztowana za niewłaściwy strój i zmarła wskutek pobicia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: treningi z nią dałyby popalić! Polska dziennikarka w formie

Czytaj także:
Zasłona dymna Słoweńców? Nie pokazali wszystkiego przed meczem z Polakami
MŚ w piłce ręcznej. Wielki test dla Chorwatów. Gra idzie o dużą stawkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty