W Tarnowie uczcili pamięć byłego prezesa. Unia w niezłej formie przed ligą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga  / Na zdjęciu: Grupa Azoty Unia Tarnów
Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Grupa Azoty Unia Tarnów
zdjęcie autora artykułu

Najlepsi na świecie grają o tytuł mistrzowski w Polsce i Szwecji, a ligowcy szykują się do wznowienia PGNiG Superligi. Grupa Azoty Unia Tarnów wygrała I Memoriał Janusza Terleckiego.

Turniej był poświęcony pamięci byłego prezesa klubu, Janusza Terleckiego. Od 1978 roku angażował się w rozwój lokalnego sportu, głównie piłki ręcznej. Przez lata był prezesem klubu, już jako ponad 90-letni (!) działacz wprowadził tarnowski zespół do PGNiG Superligi. Zmarł 27 marca 2022 roku w wieku 98 lat, do niedawna będąc jeszcze aktywnym prezesem. Funkcję przestał pełnić dopiero w 2020 roku.

Z tej okazji do Tarnowa przyjechali mistrz Czech HC Banik Karwina, Handball Brno i słowackie HK Kosice. Grupa Azoty Unia nie okazała się gościnna, na koniec cieszyła się z sukcesu w turnieju. Najpierw tarnowianie dość pewnie pokonali rywali z Brna, z kolei w finale do samego końca nie było jasne, do kogo trafi tytuł zwycięzcy. Tuż przed końcem Taras Minocki doprowadził do remisu z Banikiem, a w karnych lepsi okazali się tarnowianie.

PGNiG Superliga Mężczyzn wznowi rywalizację 3 lutego. Dzień później Unia rozegra swój mecz z Górnikiem Zabrze.

Grupa Azoty Unia Tarnów - SKKP Handball Brno 29:25 (17:16) Bramki dla Unii: Mrozowicz 4, Sikora 4, Yoshida 4, Matsuura 4, Sanek 3, Minocki 3, Podsiadło 2, Wajda 2, Kowalik 1, Buszkow 1, Zahirović 1

Grupa Azoty Unia Tarnów - HCB Karvina 26:26 k.5:4 (13:13) Skład Unii: Małecki, Bartosik - Sanek 1, Podsiadło 5, Yoshida 2, Matsuura 5, Buszkow, Wajda 2, Sikora 1, Minocki 7, Mrozowicz 1, Zahirović 2, Kasahara

ZOBACZ: Dwa tygodnie niepewności ws. kadry Polacy nie zachwycili na pożegnanie MŚ

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty