MŚ 2023. Znamy siódemkę mistrzostw i MVP turnieju

Trzecie złoto na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych zdobyli Duńczycy. IHF ogłosiła najlepszą siódemkę turnieju, który w dniach 11-29 stycznia rozgrywany był w Polsce i Szwecji.

Paweł Nowakowski
Andreas Wolff PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: Andreas Wolff
29 stycznia 2023 roku duńscy szczypiorniści przeszli do historii, jako pierwsi zdobywając trzy razy z rzędu złoty medal mistrzostw świata. Jednym z ojców sukcesu był król strzelców - leworęczny rozgrywający Mathias Gidsel. 22-latek grający na co dzień w niemieckim Fuechse Berlin rzucił w dziewięciu meczach 60 bramek. Co warte podkreślenia - wszystkie z gry!

Gidsel nad drugim Erwinem Feuchtmannem z Chile miał sześć bramek przewagi (54), a trzeci był Niemiec Juri Knorr (53 trafienia). Ostatni z nich został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem MŚ 2023, a niemiecka kadra MŚ zakończyła na piątym miejscu.

Siódemkę polsko-szwedzkich mistrzostw zdominowali zawodnicy grający na co dzień w Kielcach. Najlepszym bramkarzem wybrany został Andreas Wolff, środkowym rozgrywającym Nedim Remili, a na prawym rozegraniu w Drużynie Gwiazd znalazł się Alex Dujshebaev.