Francuz ma ofertę od giganta. Gwiazda opuści Kielce już teraz?

Telekom Veszprem poważnie zainteresowany Nedimem Remilim z Industrii Kielce. Węgierski potentat jest w stanie wyłożyć duże pieniądze za Francuza, by ściągnąć go do klubu na dniach. Wsparcie pomogłoby kielczanom ukończyć sezon bez innych zmian.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nedim Remili Getty Images / Michael Campanella / Na zdjęciu: Nedim Remili
Po spotkaniu prezesa Bertusa Servaasa z zawodnikami mistrzowie Polski wydali komunikat, w którym poinformowali, że pomimo braku nowego sponsora tytularnego będą starali się utrzymać dotychczasowy skład w bieżących rozgrywkach, a decyzja o kształcie kadry na sezon 2023/24 ma zapaść do końca marca. Dużo mówiło się jednak o tym, że nieodzowna może okazać się sprzedaż jednej z gwiazd, co pomogłoby zachować płynność finansową w sezonie 2022/23.

Najbliżej odejścia jest Nedim Remili. Jeden z najlepszych zawodników niedawno zakończonych MŚ 2023 może przenieść się do Telekomu Veszprem. Decyzja może zapaść jeszcze przed weekendem, ale Węgrzy będą musieli za niego srogo zapłacić, bo Francuza wiąże długoletnia umowa z Industrią Kielce.

Veszprem jest zdeterminowane, by pozyskać nowego prawego rozgrywającego. Ich podstawowy gracz Egipcjanin Omar Yahia uszkodził więzadło krzyżowe w kolanie i będzie pauzować do końca sezonu 2022/23. W gronie kandydatów do jego zastąpienia wymieniano też Branko Vujovicia, byłego zawodnika kielczan, obecnie występującego w niemieckim Hannoverze.

Remili trafił do Kielc niewiele ponad pół roku temu z francuskiego PSG. Jego transfer był jednym z największych hitów transferowych mistrzów Polski, bowiem przenosił się do naszego kraju jako mistrz olimpijski i gracz z mistrzostwem świata w dorobku. W razie jego odejścia jedynym prawym rozgrywającym Industrii byłby Alex Dujshebaev.

ZOBACZ:
Nie żyje znany trener
Ważna decyzja w Gnieźnie

ZOBACZ WIDEO: Był w szoku. Trener Realu spełnił abstrakcyjną prośbę kibica


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy uważasz, że Remili odejdzie z Industrii Kielce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×