Nie żyje Edward Jankowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Lublin / Na zdjęciu: Edward Jankowski
Materiały prasowe / MKS Lublin / Na zdjęciu: Edward Jankowski
zdjęcie autora artykułu

W wieku 72 lat zmarł Edward Jankowski. To jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych trenerów piłki ręcznej w Polsce. Największe sukcesy odnosił w pracy z MKS-em Lublin.

O śmierci wybitnego trenera poinformował MKS FunFloor Lublin za pośrednictwem swojej strony internetowej. Edward Jankowski był związany z klubem od 1996 roku. Zaczął pracę tam jako trener bramkarek. Z biegiem czasu został pierwszym szkoleniowcem. Pracował także w zespołach z Koszalina i Jeleniej Góry.

"1 lutego 2023 roku lubelskie środowisko piłki ręcznej straciło Wielkiego Człowieka. Edward Jankowski odszedł po długiej chorobie. Pokój jego duszy" - czytamy w serwisie lubelskiego klubu.

W 2004 roku został głównym trenerem MKS-u i w pierwszym sezonie pod jego wodzą lublinianki odzyskały tytuł mistrzyń Polski. Jako pierwszy szkoleniowiec zdobył z biało-zielonymi trzy złote medale. Czynił to w sezonach 2004/2005, 2005/2006 i 2012/2013.

Do sztabu szkoleniowego lubelskiego klubu wrócił w sezonie 2020/2021 i jego zadaniem było wsparcie Moniki Marzec w szkoleniu bramkarek. W tej roli współpracował także z reprezentacją Polski.

Jako zawodnik Jankowski grał na pozycji bramkarza. Występował w warszawskich klubach, a także Lubliniance.

Czytaj także: W Kielcach jeszcze walczą. Klub wydał komunikat Władze Industrii Kielce chcą rozmawiać z ratuszem. "Czasu jest bardzo mało"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty