W Kielcach jeszcze walczą. Klub wydał komunikat

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
zdjęcie autora artykułu

Industria Kielce nadal bez drugiego sponsora tytularnego. 31 stycznia minął termin, po którym miała zapaść decyzja o kształcie zespołu na kolejny sezon. W Kielcach nie poddają się i liczą, że do końca marca sprawy nabiorą lepszego obrotu.

W tym artykule dowiesz się o:

Środowisko piłki ręcznej przez cały dzień oczekiwało na wieści z Kielc. Do 31 stycznia obowiązywała dżentelmeńska umowa między władzami a zawodnikami, do tego czasu klub miał znaleźć nowego sponsora, który zastąpi firmę Łomża w nazwie i pozwoli na funkcjonowanie na dotychczasowym poziomie.

Na razie nie udało się jednak dojść do porozumienia z nowym podmiotem, będącym w stanie zapewnić finansowanie podobne do tego, jakie oferował browar Van Pur (10 mln złotych). Dzięki wsparciu innych sponsorów udało się pozyskać dodatkowe środki, nieoficjalnie mówiło się o 4 mln złotych, ale to wciąż za mało, by utrzymać dotychczasowy gwiazdorski skład.

Prezes Bertus Servaas spotkał się z zespołem, potem mistrzowie Polski wydali komunikat o przyszłości. Industria Kielce zapewniła, że będzie starała się utrzymać do końca sezonu dotychczasowy skład. Nie od dziś wiadomo, że Industria Kielce ma zaległości finansowe wobec zawodników, ale nie są na tyle duże, by gracze mogli rozwiązać kontrakty już teraz. Niedawno na ich konta wpłynęły przelewy.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

W teorii udało się odłożyć decyzje o przyszłości na koniec marca, wtedy mamy poznać możliwy skład mistrzów Polski na sezon 2023/24. W praktyce telefony zawodników z Kielc i trenera Tałanta Dujszebajewa są rozgrzane do czerwoności (miałby trafić do Picku razem ze swoimi synami Alexem i Danielem). Do Szeged może przeprowadzić się też Dylan Nahi, Barcelona od dawna mocno zabiega o Artsioma Karaleka, a zdaniem "Echa Dnia" w kręgu zainteresowań jest także Arkadiusz Moryto. Veszprem widzi w swoim składzie z kolei Andreasa Wolffa.

Oto treść komunikatu Industrii Kielce:

Zarząd Klubu na posiedzeniu z udziałem członków Rady Nadzorczej ocenił sytuację Klubu oraz stan rozmów z potencjalnymi sponsorami, zwłaszcza tytularnymi. W wyniku spotkania, rozważanych scenariuszy, potencjału rozmów sponsoringowych i transferowych, Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu uczestnictwa w rozgrywkach krajowych oraz europejskich do końca sezonu 2022/2023 w możliwie najsilniejszym składzie personalnym, który jest uzależniony od sfinalizowania rozmów sponsoringowych.

Dalsze decyzje, co do udziału i poziomu zespołu w sezonie 2023/24, zostaną podjęte do końca marca bieżącego roku. Decyzja ta będzie uwzględniać możliwości budżetowe Klubu, a co za tym idzie potencjalny skład zespołu. W osiągnięciu tego celu liczymy na wsparcie Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego, firm, z którymi Klub współpracuje oraz tych, z którymi prowadzi rozmowy o nawiązaniu współpracy.

Zawodnikom, z którymi dziś spotkał się Zarząd Klubu, dziękujemy za zaangażowanie i podtrzymanie chęci kontynuowania swojej gry w Kielcach. Za wsparcie dziękujemy również naszym kibicom, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy w ostatnim trudnym czasie pomagają Klubowi.

ZOBACZ: Oto najlepsi zawodnicy MŚ Kapitalny finał MŚ 2023

Źródło artykułu: WP SportoweFakty