Gwardia kompletuje skład. Podstawowy kadrowicz blisko transferu

Szykują się kolejne przenosiny z Piotrkowa Trybunalskiego do Opola. Piotr Jędraszczyk ma zostać wypożyczony do Gwardii z Barlinek Industrii Kielce.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piotr Jędraszczyk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Piotr Jędraszczyk
Na razie głowy Gwardzistów są zaprzątnięte walką o utrzymanie, opolanie walczą o uniknięcie barażów (sprawy rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce). W Opolu liczą jednak na szczęśliwy finał i pracują nad składem na kolejne rozgrywki. Od lutego wiadomo, że Rafała Kuptela zastąpi Bartosz Jurecki, do tej pory trener Piotrkowianina. Identyczną ścieżkę może wybrać Piotr Jędraszczyk.

Podstawowy środkowy reprezentacji związał się umową z Barlinek Industrią Kielce, ale prawdopodobnie zostanie wypożyczony do innego klubu. Najbliżej zakontraktowania błyskotliwego rozgrywającego jest KPR Gwardia Opole, która od dłuższego czasu rozglądała się za środkowym. Kandydatem do występów był m.in. wieloletni lider Gwardzistów Maciej Zarzycki.

W zespole, pomimo najsłabszego sezonu od powrotu do PGNiG Superligi, nie należy spodziewać się rewolucji. Zostanie trzon drużyny z Adamem Malcherem, Mateuszem Jankowskim i Markiem Monczką. Do zdrowia - po kontuzji kolana - wrócił Antoni Łangowski. Wobec poważnego urazu Andrzeja Widomskiego Gwardia rozgląda się jeszcze za prawym rozgrywającym, w grę wchodzi wypożyczenie jednego z talentów z klubu czołówki.

Gwardię opuści skrzydłowy Maciej Fabianowicz, obrotowy Łukasz Kucharzyk (łączony z Unią Tarnów) i wieloletni środkowy Mateusz Morawski. W Opolu nie są zadowoleni z gracza wypożyczonego z Kielc - Noa Zubac po kontuzji stawu skokowego nie wrócił do wysokiej dyspozycji i przeważnie rozczarowywał, jego pobyt w Gwardii zakończy się po roku.

Nowego pracodawcy wciąż nie znalazł Rafał Kuptel, o którego jakiś czas temu pytały Azoty Puławy. Klub z Lubelszczyzny ma jednak poprowadzić szkoleniowiec z Bałkanów.

CZYTAJ:
Piotrcovia odsłania karty
Duże emocje w Markach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandaliczne zachowanie pięściarza. Sędzia musiał przerwać walkę
Czy uważasz, że Gwardia będzie dobrym wyborem dla Jędraszczyka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×