Sześć odejść z Górnika. Większość spodziewanych

Koniec wymiany kadr w Zabrzu. Górnik oficjalnie pożegnał sześć osób. Wśród nich jest niedawny lider brązowych medalistów.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Krzysztof Łyżwa WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Krzysztof Łyżwa
Od kilku miesięcy było jasne, że Patrik Liljestrand, pomimo zdobycia brązowego medalu, pożegna się z posadą i zastąpi go Tomasz Strząbała. Do Tarnowa przeniesie się z kolei trzeci bramkarz Górników Paweł Kazimier.

Po pozyskaniu Jakuba Szyszki wyjaśniła się przyszłość drugiego z dotychczasowych prawoskrzydłowych. Z Górnika odejdzie Liubomir Ivanytsia, który z powodu problemów zdrowotnych stracił większość sezonu i głównie pomagał Liljestrandowi w prowadzeniu zespołu. W Zabrzu nie sprawdził się Miljan Ivanović, który dołączył do drużynie w trakcie rundy wiosennej, ale nie przekonał władz do przedłużenia umowy.

Pomimo ważnego kontraktu, Górnik nie wiązał też przyszłości z Piotrem Rutkowskim. Lewy rozgrywający, grający niewiele w ostatnich miesiącach, może przenieść się do innego klubu Superligi.

Tak jak informowaliśmy kilka tygodni temu, z Ostrovią związał się wychowanek Krzysztof Łyżwa, w poprzednich sezonach często decydujący o wynikach zabrzan.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"
Czy Górnik zdobędzie brązowy medal Superligi w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×