Sensacyjny transfer z Płocka do europejskiej potęgi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Ignacio Biosca
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Ignacio Biosca
zdjęcie autora artykułu

Odejście Ignacio Bioski z płockiej Wisły było pewne właściwie od kilku tygodni, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Hiszpan przeniesie się do kandydata do triumfu w Lidze Mistrzów.

W tym artykule dowiesz się o:

Golkiper związał się roczną umową z Telekomem Veszprem. Węgierski potentat potrzebował bramkarza, który zastąpi odchodzącego do Dinama Bukareszt Vladimira Cuparę. Serb pożegnał się z Veszprem wcześniej niż planowano, Rumuni zapłacili za niego kwotę odstępnego. Wkrótce do Cupary ma dołączyć rodak Petar Nenadić.

Ignacio Biosca po raz trzeci w ciągu roku zdecydował się na przeprowadzkę. Najpierw w trakcie sezonu 2022/23 zmienił w Płocku rozczarowującego Kristiana Pilipovicia na zasadzie wymiany z Kadetten Schaffhausen. Hiszpan był głównie zmiennikiem Marcela Jastrzębskiego, ale swoimi wejściami pomógł Wiśle awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Veszprem prawdopodobnie domknęło kadrę na sezon 2023/24. Wcześniej z Barcelony pozyskano czołowego obrotowego świata Ludovika Fabregasa, prawe rozegranie wzmocni Szwed Lukas Sandell, na środku pojawi się Hiszpan Agustin Casado, z kolei na lewym skrzydle Francuz Hugo Descat. Za zdobywanie bramek z lewego rozegrania ma odpowiadać niedawny lider Wisły Siergiej Kosorotow.

Skład Veszprem prezentuje się imponująco, za to zaskakujące wieści napłynęły z Barcelony. Duma Katalonii kontynuuje politykę zaciskania pasa i nikogo nie dziwią już wieści o podchodach THW Kiel pod Gonzalo Pereza de Vargasa. W porównaniu do poprzednich lat na kole Barcelony wystąpią jedynie gracze młodego pokolenia. Do Luisa Frade dołączyli utalentowani Hiszpanie Javier Rodriguer i Jaime Gallego, ta dwójka zastąpi Fabregasa.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #3. Mistrzyni z przypadku. Anita Włodarczyk odsłania kulisy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty