PSG uaktywniło się na rynku. Transfer między europejską czołówką

PSG zadbało o obsadę prawego rozegrania w sezonie 2024/25. Do Paryża przeniesie się Egipcjanin Omar Yahia z węgierskiego Veszprem.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
trener Raul Gonzalez PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: trener Raul Gonzalez
Prawy rozgrywający nie należy może do nazwisk jednym tchem wymienianych w gronie najlepszych mańkutów świata, ale od przenosin do Veszprem robił stałe postępy i stał się jednym z ważniejszych graczy węgierskiego potentata. Z reprezentacją Egiptu zaczął liczyć się w grze o medale wielkich imprez, uznano go najlepszych prawym rozgrywających igrzysk olimpijskich w Tokio. Jego błyskotliwie rozwijającą się karierę zastopował poważny uraz kolana w końcówce 2022 roku.

W jego miejsce Telekom Veszprem ściągnęło z Kielc Nedima Remiliego (wykładając przy tym duże pieniądze), drugie miejsce na prawej stronie zajął reprezentant Szwecji Lukas Sandell i szatnia Veszprem zrobiła się ciasna.

Yahia skorzystał z oferty Paris Saint-Germain HB, które po odejściu Dainisa Kristopansa na rok zakontraktowało Kenta Robina Tonnesena. W odwodzie jest jeszcze wciąż młody Węgier Dominik Mathe, który próbuje wrócić do formy sprzed kontuzji kolana.

Yahia związał się z PSG trzyletnią umową, ważną w latach 2024-27.

ZOBACZ WIDEO: Zaskoczył żonę podczas tańca. Tak zareagowała
Czy Veszprem straci na odejściu Egipcjanina?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×