Najpierw remis, a potem deklasacja. Beniaminek rozbity

Beniaminek ORLEN Superligi Kobiet w sezonie 2023/2024 zaliczył nieudany start. Szczypiorno Kalisz po pierwszej połowie remisował z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski, ale w drugiej został kompletnie rozbity. Ostatecznie faworyt zwyciężył 36:24.

Jakub Fordon
Piotrcovia Piotrków Trybunalski Materiały prasowe / Krzysztof Betnerowicz / Piotrcovia Piotrków Trybunalski
W Kaliszu nowy zespół piłki ręcznej kobiet powstał w 2021 roku. Dwa lata później Szczypiorno zadebiutowało w ORLEN Superlidze. Jednak beniaminek nie był faworytem w wyjazdowej rywalizacji z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Tymczasem kaliszanki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia, bo po zaledwie 3 minutach prowadziły 4:0. Jednak również serią odpowiedziały rywalki, które odrobiły stratę z nawiązką (5:4). Świetnie w początkowym fragmencie spisywała się Justyna Świerczek, autorka połowy bramek Piotrcovii.

Problemy pojawiły się, gdy zespół gości przez sześć minut nie zanotował żadnego trafienia. Wykorzystały to przeciwniczki, które odskoczyły (9:6). Stratę w głównej mierze zniwelowała Katarzyna Wilczek (11:11), a za sprawą bramki Martyny Borysławskiej kaliszanki niespodziewanie schodziły na przerwę remisując 15:15. Problemem była jednak czerwona kartka, która w 29. minucie otrzymała Oleksandra Zamyshliak.

Drugą odsłonę tej rywalizacji znakomicie rozpoczęły gospodynie, które zbudowały pięciobramkową przewagę (22:17). Gdyby tego było mało, to po kolejnej serii Piotrcovia prowadziła aż 31:21.

Końcówka również należała do miejscowej drużyny, która ostatecznie zwyciężyła aż 36:24. I to pomimo tego, że po pierwszej połowie jedynie remisowała. Ich liderką była Świerczek, która zdobyła 8 bramek. Jedną mniej na swoim koncie zapisała Wilczek, czyli zawodniczka z Kalisza.