Nie żyje Ryszard Jedliński

Rozegrał 151 meczów dla reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Ryszard Jedliński zmarł w wieku 70 lat.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Ryszard Jedliński Facebook / www.facebook.com/Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Plocka / Na zdjęciu: Ryszard Jedliński
W niedzielę (17 września) w wieku 70 lat po długiej chorobie zmarł Ryszard "Jodła" Jedliński, medalista mistrzostw świata (w 1982 r.) w piłce ręcznej, olimpijczyk z Moskwy (1980 r.) - smutną wiadomość przekazał Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Jedliński urodził się w Płocku. W swojej karierze zawodniczej reprezentował barwy takich klubów jak: Wisła Płock (1966-72), AZS Warszawa (1972-80), Warszawianka (1980-82) i VFL Fredenbeck (1982-83).

W drużynie narodowej wystąpił 151 razy. Największy sukces z kadrą Polski świętował na MŚ 1982 w Dortmundzie, gdzie Biało-Czerwoni zdobyli brązowe medale. Wystąpił też na Igrzyskach Olimpijskich Moskwa 1980 (Polacy zajęli 7. miejsce).

Po zakończeniu kariery Jedliński pracował jako trener w Polsce oraz Niemczech. Hołd zmarłemu szczypiorniście oddał jego pierwszy klub.

"Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci byłego zawodnika Wisły Płock, oraz medalisty Mistrzostw Świata z 1982 roku - Ryszarda Jedlińskiego" - napisano na twitterowym profilu Wisły.

"Był ikoną płockiej piłki ręcznej i ambasadorem tej pięknej dyscypliny sportu w kraju i Europie, zawsze obecny na trybunach. Pełen uśmiechu, dobrego ducha i pozytywnej energii - takim pozostanie w naszej pamięci. Wyrazy współczucia dla Rodziny, Bliskich i Przyjaciół" - pożegnał Jedlińskiego Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka (patrz post z FB poniżej).

Zobacz:
"Wielka to strata". Nie żyje znany człowiek sportu
Nie żyje Dawid Szulc. Miał 23 lata

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×