MŚ: hit dnia nie rozczarował. Zacięte starcie Brazylijek z Hiszpankami

Spotkanie Hiszpanek z Brazylijkami było hitem kolejnego dnia zmagań na mistrzostwach świata 2023 piłkarek ręcznych. Emocji nie brakowało, ale ostatecznie zespół z Europy triumfował 27:25. Reszta meczów była jednostronna.

Jakub Fordon
mecz Brazylia - Hiszpania w ramach MŚ 2023 piłkarek ręcznych PAP/EPA / HANNIBAL HANSCHKE / Na zdjęciu: mecz Brazylia - Hiszpania w ramach MŚ 2023 piłkarek ręcznych
Większość spotkań w rundzie wstępnej mistrzostw świata 2023 piłkarek ręcznych jest jednostronna. W niedzielę (3 grudnia) tylko jeden mecz nie był jednostronny, a mowa o starciu reprezentacji Brazylii z Hiszpanią.

W premierowej odsłonie zespół z Europy zbudował przewagę w końcówce, dzięki czemu ostatecznie zszedł na przerwę z wynikiem 16:12. Po zmianie stron momentalnie przewagę zniwelowały Brazylijki, a nawet wyszły na prowadzenie (21:19). Ponownie jednak problemem okazały się ostatnie minuty, które zdominowały Hiszpanki i ostatecznie zwyciężyły 27:25.

Ciekawa pierwsza połowa miała miejsce w rywalizacji Senegalu ze Szwecją. Faworytki z Europy były w stanie zwyciężyć tę część meczu 14:12. Po zmianie stron rywalki się trzymały (19:17), ale w końcu seryjnie trafiać zaczęły Szwedki i emocje dobiegły końca. Ostatecznie zwyciężyły 26:18.

Najwięcej bramek w tym dniu rzuciły szczypiornistki z Danii. Udało im się rozbić Chile aż 46:11, mimo że po pierwszej połowie prowadziły "jedynie" 20:5. Równie skuteczne były również Austriaczki, które ograły Grenlandię wynikiem 43:23.

W pozostałych spotkaniach zdecydowane zwycięstwa odniosły Rumunki oraz Norweżki. Pierwsze z wymienionych odprawiły Serbię 37:28, zaś drugie Koreanki 33:23.

MŚ 2023 kobiet:

Reprezentacja Brazylii kobiet - Reprezentacja Hiszpanii kobiet 25:27 (12:16)

Reprezentacja Grenlandii kobiet - Reprezentacja Austrii kobiet 23:43 (13:20)

Reprezentacja Rumunii kobiet - Reprezentacja Serbii kobiet 37:28 (19:13)

Reprezentacja Senegalu Kobiet - Reprezentacja Szwecji kobiet 18:26 (12:14)

Reprezentacja Chile kobiet - Reprezentacja Danii kobiet 11:46 (5:20)

Reprezentacja Norwegii kobiet - Reprezentacja Korei Południowej kobiet 33:23 (20:11)