Lublinianki na plus, jeleniogórzanki na minus - podsumowanie 6. kolejki I ligi kobiet

Za nami 6. kolejka spotkań I ligi kobiet. Piłkarki ręczne występujące na zapleczu ekstraklasy stanęły na wysokości zadania i stworzyły wiele emocjonujący widowisk. Nie zabrakło również niespodzianek do jakich z pewnością można zaliczyć porażki Pogoni Handball Szczecin i Finepharmu Jelenia Góra.

Sławomir Bromboszcz

W najciekawszym spotkaniu grupy A piłkarki ręczne Pogoni Handball Szczecin niespodziewanie uległy przed własną publicznością AZS AWFiS Gdańsk. Wydawało się, iż po efektownym zwycięstwie nad Słupią Słupsk mające ekstraklasowe aspiracje szczecinianki wywalczą kolejnej niezwykle cenne punkty. Na wysokości zadania stanęły jednak akademiczki z Gdańska, które dzięki pokonaniu Pogoni Handball wróciły do gry o czołową czwórkę. Porażka kosztowała zespół ze Szczecina utratę pozycji wicelidera na rzecz AZS AWF Warszawa. Szczypiornistki ze stolicy nie miały kłopotów z pokonaniem u siebie Lisa Kościerzyna. Dwa punkty na swoim koncie zapisały również zawodniczki lidera z Tczewa. Zwycięstwo nie przyszyło jednak im łatwo, pomimo iż ich rywalem był ostatni zespół ligowych rozgrywek. Po pierwszej połowie zapachniało sensacją, bowiem na jednobramkowym prowadzeniu znajdowały się kwidzynianki. W drugiej części gry jedyny niepokonany dotąd na pierwszoligowych parkietach zespół zdołał odrobić straty i pokonać najsłabszy team tego sezonu. Passę dwóch porażek z rzędu przerwały szczypiornistki Słupi Słupsk, które wygrały w Obornikach Wielkopolskich z zespołem miejscowej Sparty.

W grupie B byliśmy świadkami dwóch niespodziewanych rozstrzygnięć. Największą niespodziankę sprawiły piłkarki ręczne KS "7" Jarosław, które pokonały w Jeleniej Górze tamtejszy Finepharm. Porażki doznał również drugi zespół z Jeleniej Góry, KPR II. Rezerwy ekstraklasowej drużyny zostały rozbite w Gliwicach przez szczypiornistki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jeleniogórzanki tylko przez pierwsze 30 minut dotrzymywały kroku rywalkom, w drugiej odsłonie na parkiecie niepodzielnie panowały gospodynie. Na pocieszenie fanom piłki ręcznej z Jeleniej Góry pozostaje premierowe zwycięstwo ekstraklasowych zawodniczek nad KSS Kielce. Na pozycji lidera umocniły się lublinianki z SPR-u II. Zgodnie z przewidywaniami mecz w Żorach nie był łatwą przeprawą dla rezerw mistrzyń Polski. Dwa punkty na swoim koncie zapisał również drugi zespół z Lublina, AZS UMCS. Akademiczki pokonały przed własną publicznością beniaminka z Nowego Sącza.

8 MTS Kwidzyn 6 0 0 6 141:204 0

6. kolejka - 7/8.11.2009 MTS Żory - SPR II Lublin 29:30 MKS Finepharm Jelenia Góra - KS "7" Jarosław 28:33 NLO SMS Gliwice - KPR II Jelenia Góra 30:19 KS AZS UMCS Lublin - MKS Beskid Nowy Sącz 30:23