Duńskie gwiazdy szły na "wrzutkę". Obrona Polki wyróżniona w Lidze Mistrzyń [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / EHF Champions League / Parada Moniki Maliczkiewicz z KGHM MKS Zagłębia Lubin
Twitter / EHF Champions League / Parada Moniki Maliczkiewicz z KGHM MKS Zagłębia Lubin
zdjęcie autora artykułu

To nie pierwszy raz kiedy EHF wyróżnia jedną z zawodniczek polskiego klubu. Tym razem Europejska Federacja Piłki Ręcznej doceniła Monikę Maliczkiewicz za wyśmienitą paradę w meczu z Ikast Handbold w Lidze Mistrzyń.

[tag=2676]

KGHM MKS Zagłębie Lubin[/tag] w sobotę przegrało z duńskim Ikast Handbold 26:35 (---> RELACJA) w grupie B Ligi Mistrzyń. Zawodniczki Bożeny Karkut punktów w EHF Champions League jeszcze nie zdobyły, ale często trafiają do zestawień najlepszych interwencji golkiperek lub bramek kolejki.

W dziesiątej kolejce doceniona została Monika Maliczkiewicz, która popisała się ogromnym wyczuciem i refleksem. Dunki chciały zagrać pod publiczkę i szykowały się do "wrzutki", ale bramkarka lubińskiego popisała się kapitalną interwencją i w efektowny sposób zgasiła Simone Petersen.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej uznała, że to jedna z najładniejszych parad minionego weekendu. Według EHF efektowniej wypadła tylko Armelle Attingre z WHC Buducnost BEMAX, która zaliczyła świetną, podwójną obronę w starciu z DVSC Schaeffler.

Zestawienie najlepszych parad kolejki w Lidze Mistrzyń:

1. Armelle Attingre (WHC Buducnost BEMAX) 2. Monika Maliczkiewicz (KGHM MKS Zagłębie Lubin) 3. Katharina Filter (Brest Bretagne Handball) 4. Barbara Arenhart (Krim Mercator Lublana) 5. Gabriela Moreschi (SG BBM Bietigheim)

Wideo można zobaczyć poniżej:

Czytaj także: Eksperci zgodni po meczu Polaków. Przewijało się jedno nazwisko Sportowy awans Polaka. Z Piotrkowa Trybunalskiego do Bundesligi

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)