Wysokie zwycięstwo MKS FunFloor Lublin. A w tle piękny moment

Zawodniczki MKS FunFloor Lublin nie zawiodły swoich kibiców i rozbiły u siebie we wtorek Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Dla jednej z zawodniczek był to mecz absolutnie wyjątkowy.

Małgorzata Boluk
Zawodniczki MKS FunFloor Lublin Materiały prasowe / Orlen Superliga / MKS FunFloor Lublin / Zawodniczki MKS FunFloor Lublin
Ekipa z Koziego Grodu podniosła się po ostatnich ligowych niepowodzeniach i nie pozwoliła nieobliczalnej drużynie Agaty Cecotki na nawiązanie walki we wtorkowym meczu Orlen Superligi piłkarek ręcznych.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski dotrzymywała miejscowym kroku jedynie w pierwszym kwadransie. Jak na zawołanie rzucała wówczas Tauani Martins Schneider, a po stronie MKS FunFloor Lublin wyróżniała się Daria Szynkaruk.

W dziesiątej minucie pojedynku byliśmy świadkiem pięknego momentu. Swoją tysięczną bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobyła wtedy legenda kobiecego szczypiorniaka - Kinga Achruk.

Krótko po tym zawodniczki Edyty Majdzińskiej przystąpiły do budowania bezpiecznego dystansu, w czym pomogła świetnie broniąca Weronika Gawlik. Do przerwy lublinianki prowadziły różnicą sześciu bramek, a w drugiej połowie nie zwolniły tempa.

Wicemistrzynie kraju zaliczyły świetny fragment w ataku oraz obronie (31:19 w 54') i po końcowej syrenie cieszyły się z wysokiego zwycięstwa na krajowym podwórku, którego ostatnimi czasy tak bardzo im brakowało. MVP meczu została wybrana Daria Szynkaruk.

Biało-zielone w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z niepokonanym KGHM MKS Zagłębiem Lubin, a Piotrcovia Piotrków Trybunalski podejmie KPR Gminy Kobierzyce.

MKS FunFloor Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:23 (19:13)

MKS: Wdowiak, Gawlik - Szynkaruk 7, Balsam 5,Płomińska 4, Posavec 4, Kovarova 3, Noga 3, Andruszak 2, M. Więckowska 2, Roszak 2, Tomczyk 1, Achruk 1, D. Więckowska 1, Masna 1, Szczepaniak.