Unia gra dalej w Orlen Pucharze Polski. Porażający początek meczu

Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała pewnie MMTS Kwidzyn w meczu 1/8 Orlen Pucharu Polski. Zawodnicy z Małopolski zwyciężyli z graniczącym w ligowej tabeli rywalem różnicą dziewięciu bramek.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Grupa Azoty Unii Tarnów Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: Zawodnicy Grupa Azoty Unii Tarnów
Od samego początku zawodnicy Grupa Azoty Unii Tarnów grali tak, jak można byłoby sobie tego wymarzyć - szczególnie w obronie. Tarnowianie w ciągu pierwszych 14 minut stracili tylko jedną bramkę, dzięki czemu po rzucie Dmitrija Smolikowa, prowadzili już 6:1.

Druga bramka dla kwidzynian trafiona przez Michała Potocznego nie zastopowała tarnowian, którzy konsekwentnie budowali swoją przewagę i gdy na 3 minuty przed przerwą trafił Paweł Podsiadło, prowadzili już 16:6, by ostatecznie wygrać pierwszą połowę różnicą dziewięciu trafień.

Początek drugiej połowy w wykonaniu kwidzynian wyglądał już dużo lepiej. Zespół prowadzony przez Bartłomieja Jaszkę w ciągu dziewięciu minut rzucił sześć bramek tracąc tylko trzy i zmniejszył swoje straty do sześciu bramek różnicy. W tym jednak momencie tarnowianie rzucili cztery bramki z rzędu, wracając na dziesięciobramkowe prowadzenie.

Do samego końca spotkania utrzymywała się pewna przewaga gospodarzy z Tarnowa, którzy ostatecznie wygrali 30:21, a wynik meczu ustalił Jakub Tokarz.

Grupa Azoty Unia Tarnów - MMTS Kwidzyn 30:21 (18:9)

Grupa Azoty Unia: Małecki, Wysocki - Podsiadło 8, Adamski 4, Parowinczak 4, Wątroba 2, Buszkow 2, Smolikow 2, Słupski 2, Sikora 2, Tokarz 1, Małek 1, Sanek 1, Zdobylak 1 oraz Mrozowicz.