Gwiazda wróci do kadry? Zabrała głos

Joanna Drabik ostatni mecz dla reprezentacji Polski rozegrała w marcu 2021 roku. Z uwagi na to, że pojawiła się jako ekspertka TVP Sport przy spotkaniu naszej kadry z Kosowem w ramach el. ME, musiała odpowiedzieć na pytanie o ewentualny powrót.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Joanna Drabik WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Joanna Drabik
W ostatnich latach próżno było szukać w kadrze reprezentacji Polski kobiet Joanny Drabik. Mimo że swego czasu była ona podstawową obrotową, a także kluczową postacią w defensywie, to od dłuższego czasu jest pomijana.

Nasza kadra w ostatnim czasie wywalczyła awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się jeszcze w tym roku. Arne Senstad ponownie nie zdecydował się sięgnąć po Drabik przy okazji meczów eliminacyjnych, która wobec tego pełniła rolę ekspertki TVP Sport. Przed spotkaniem Polska - Kosowo o ewentualny powrót zapytała ją prowadząca studio Sylwia Michałowska.

- Jeśli powołanie otrzymam, na pewno będę to rozważać. Zdrowie w tym momencie jest dla mnie priorytetem. Jeśli ono nie pozwoli mi równocześnie kontynuować gry w rozgrywkach ligowych, Lidze Mistrzyń lub Europejskiej bądź w reprezentacji, to nie będę ryzykować, bo chciałabym jeszcze trochę pograć - wyznała 30-latka.

Ostatni raz Drabik wystąpiła w kadrze w marcu 2021 roku, kiedy to Biało-Czerwone rywalizowały w meczach towarzyskich z Czeszkami. Od tego czasu brakowało jej na parkiecie, ale niewykluczone, że w końcu zainteresuje się nią obecny selekcjoner.

W końcu obrotowa zaznaczyła, że jeszcze nie pożegnała się z reprezentacją. W ostatnich latach skupiała się jednak na rozgrywkach klubowych. Mimo to, jak sama zaznaczyła, w przypadku ewentualnego powołania na pewno je rozważy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×