Oficjalnie. Polska zorganizuje wielką imprezę!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Reprezentantki Polski w piłce ręcznej
Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Reprezentantki Polski w piłce ręcznej
zdjęcie autora artykułu

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej wyłoniono gospodarzy mistrzostw świata mężczyzn i kobiet w latach 2029 i 2031. Najlepsze kobiece zespoły za siedem lat będą rywalizować w Polsce i Czechach.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek (16.04) w Creteil we Francji odbyło się posiedzenie Rady Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), podczas którego przyznano prawa do organizacji MŚ 2029 i MŚ 2031 mężczyzn, a także MŚ 2029 i MŚ 2031 kobiet.

Za siedem lat szczypiornistki powalczą o medale MŚ na polskich i czeskich parkietach. Wspólna kandydatura polsko-czeska była jedyną, którą IHF dopuściła do kluczowego etapu.

"Mistrzostwa Świata Kobiet IHF 2031 będą czwartymi mistrzostwami, których współorganizatorami będą dwa kraje, i piątymi, których współgospodarzami będzie wiele krajów, ponieważ Czechy i Polska połączyły siły, aby skutecznie ubiegać się o organizację mistrzostw" - czytamy na ihf.info.

- Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć najlepszych zawodników na świecie podczas tych czterech edycji MŚ IHF. Życzę wszystkim organizatorom udanych zawodów i tego, by zapewnili jak najlepsze warunki wszystkim uczestnikom - powiedział dr Hassan Moustafa, prezydent IHF.

W lutym tego roku Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapowiedział, że nasza federacja zgłosiła starania o organizację Euro 2026, Euro 2030 oraz właśnie MŚ 2031. Od marca wiadomo, że Polska będzie jednym ze współgospodarzy ME 2026 piłkarek ręcznych.

MŚ 2029 mężczyzn odbędą się we Francji i Niemczech, a MŚ 2031 w Danii, Islandii i Norwegii. Gospodarzem MŚ 2029 kobiet będzie z kolei Hiszpania.

Zobacz: Rywale Polaków dyskryminowani przez MKOl. To pokazuje, co rządzi w sporcie Brawo! Piękne sceny przed meczem Polek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
Grieg
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
PS. Może jeszcze Urbańska i Rosiak.  
avatar
Grieg
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Cudownie :). Z obecnego składu mogą załapać się Zima, Olek, Nosek, Uścinowicz, Więckowska i może któraś ze skrzydłowych, jeśli utrzyma formę tak długo, jak Grzyb.