Elektryzujące starcie o Superpuchar Polski. Bilety już w sprzedaży

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce zagrają o Superpuchar Polski
Materiały prasowe / Orlen Superliga / ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce zagrają o Superpuchar Polski
zdjęcie autora artykułu

Dwa najlepsze polskie zespoły ostatnich lat - ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce zmierzą się w walce o Superpuchar Polski w piłce ręcznej - Łódź ’24. Spotkanie odbędzie się 7 września w Atlas Arenie. Bilety do nabycia już od 15 zł.

Poznaliśmy zespoły, które zmierzą się w historycznej, pierwszej edycji Superpucharu Polski w piłce ręcznej - Łódź ’24. Prawo do gry o to wyjątkowe trofeum otrzymuje Mistrz Polski oraz zdobywca ORLEN Pucharu Polski - a tego poznaliśmy we wczorajszy wieczór. 5 maja w Kaliszu ORLEN Wisła Płock po raz 3 z rzędu sięgnęła po ORLEN Puchar Polski, pokonując w finale Industrię Kielce.

Skąd więc wiemy, że rywalem ORLEN Wisły Płock w Superpucharze będzie Industria Kielce, skoro walka o tytuł Mistrza Polski nie została jeszcze rozstrzygnięta?

Na drodze o tytuł Mistrza Polski zostały tylko dwie drużyny. ORLEN Wisła Płock i Industria Kielce, które zmierzą się ze sobą w starciu do dwóch wygranych (pierwsze spotkania odbędą się 19 i 26 maja, a ewentualny trzeci mecz 29 maja).

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski dostał w "tyłek", kiedy był dzieckiem. "Nie miałem nawet butów na trening"

Niezależnie od tego, kto zostanie Mistrzem Polski, już teraz możemy powiedzieć, że w meczu o Superpuchar przeciwko Nafciarzom zagra Industria. Kielczanie w przypadku triumfu w ORLEN Superlidze przystąpią do Superpucharu jako Mistrzowie Polski. Jeśli jednak w tym roku mistrzostwo pojedzie do Płocka, to gracze Industrii zagrają o Superpuchar Polski jako Wicemistrz Polski.

Starcia płocko-kieleckie od lat elektryzują fanów piłki ręcznej. To dwa kluby, które są potęgami nie tylko na rodzimym, ale i europejskim podwórku. Zespoły naszpikowane gwiazdami spotkają się ze sobą w walce o Superpuchar Polski w piłce ręcznej - Łódź ’24 już 7 września. Dla kibiców obu drużyn przewidziane są dedykowane sektory. Bilet do nabycia już od 15 zł.

Czytaj także: Zimny prysznic, a później awans Polaków. I jeszcze te słowa Marcina Lijewskiego 11 zespołów z Europy awansowało na mistrzostwa świata. Nie brakowało dramatów

Źródło artykułu: Informacja prasowa
Komentarze (0)