Coś ruszy? Wraca do lokalnego rywala po czterech latach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Paweł Dudkowski
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Paweł Dudkowski
zdjęcie autora artykułu

Niedawno wywalczył ze Śląskiem Wrocław sportowy awans do Orlen Superligi, teraz decyduje się na zmianę barw. Paweł Dudkowski po czterech latach przerwy powróci do MKS Zagłębia Lubin.

- Wolę stawiać na młodych i niech się rozwijają. Postawimy przede wszystkim na zawodników walczących. Nieważne, ile ma lat, ale niech walczy! Nie będzie chodzonego handballa w Lubinie - mówił w wywiadzie z WP SportoweFakty prezes lubińskiego klubu Witold Kulesza.

MKS Zagłębie Lubin znów o utrzymanie w Orlen Superlidze musiało walczyć w barażach, ale zdołało zakończyć dwumecz z Padwą Zamość na swoją korzyść i pozostało w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nie obejdzie się jednak bez zmian.

Drużyna ze stolicy polskiej miedzi ogłosiła transfer Pawła Dudkowskiego, który spędził w Lubinie trzy sezony. Rozgrywający nie tak dawno wygrał ze Śląskiem Wrocław Ligę Centralną i wywalczył sportowy awans do grona najlepszych zespołów w Polsce.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Teraz znów rozstanie się z macierzystym klubem i przez najbliższe dwa sezony będzie występować w miedziowej koszulce.

- Niezmiernie się cieszę, że po czterech latach mogę wrócić do Lubina i grać dla Zagłębia. Bardzo dobrze wspominam sezony rozegrane w barwach Miedziowych i nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Wracam do Lubina z bagażem doświadczeń i mam nadzieję że on zaprocentuje w przyszłym sezonie - mówił po podpisaniu kontraktu Paweł Dudkowski.

---> Za tę wypowiedź słono zapłaci. Jest decyzja ws. zarzutów po finale Orlen Superligi ---> Orlen Wisła Płock szykuje głośny transfer. To może być duet marzeń

Źródło artykułu: WP SportoweFakty