Piękna inicjatywa! Kluby piłki ręcznej zebrały pokaźną kwotę dla dzieci chorych na raka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / Polskie kluby piłki ręcznej pomogły dzieciom zmagającym się z nowotworem
Materiały prasowe / Orlen Superliga / Polskie kluby piłki ręcznej pomogły dzieciom zmagającym się z nowotworem
zdjęcie autora artykułu

O takich akcjach trzeba pisać! Zespoły występujące w Orlen Superlidze i Orlen Superlidze Kobiet, wspólnie z kibicami, zebrały łącznie ponad 161 tysięcy złotych, które trafią do podopiecznych fundacji Cancer Fighters.

Z początkiem lutego 24 kluby występujące w rozgrywkach Orlen Superligi i Orlen Superligi Kobiet poinformowały o wyjątkowych transferach. Każdy z zespołów przyjął do swojego składu podopiecznego fundacji Cancer Fighters, który na co dzień zmaga się z nowotworem. Podopieczny dołączył do drużyny, a zawodnicy i zawodniczki, wspólnie z kibicami, otoczyli go wyjątkową opieką.

Kluby piłki ręcznej zbierały finanse na wsparcie leczenia swoich podopiecznych, poprzez internetowe zbiórki, licytacje koszulek i klubowych gadżetów oraz specjalne puszki ustawione podczas spotkań ligowych. Na ten moment drużyny Orlen Superligi i Orlen Superligi Kobiet zebrały łącznie ponad 161 tysięcy złotych, które trafią do potrzebujących.

Wsparcie finansowe to jednak nie wszystko. Podopieczni fundacji Cancer Fighters, w miarę swoich możliwości, odwiedzali hale i dopingowali zespoły podczas meczów ligowych. Dzieci spotykały się z idolami, miały okazję zajrzeć do szatni czy pojechać na mecz klubowym autobusem wraz z całą drużyną. Cześć z nich odebrała nawet medale za zakończenie sezonu na podium w ORLEN Superlidze i ORLEN Superlidze Kobiet.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

- Jestem bardzo wdzięczny każdemu z klubów za zaangażowanie w pomoc dla podopiecznych fundacji Cancer Fighters. Zgromadzone środki z pewnością pomogą w powrocie dzieci do zdrowia, ale oprócz wsparcia finansowego każdy z małych wojowników otrzymał ogrom ciepła i mentalnego wsparcia - komentuje Maciej Turchan, PR Manager Superligi sp. z o.o.

- Zawodniczki, zawodnicy i sztaby szkoleniowe wraz z kibicami zainicjowali szereg działań, by wesprzeć swoich podopiecznych, okazując przy tym wiele serca. Widziałem, jak to buduje podopiecznych, dodając im dodatkowej siły do walki z ciężką chorobą. Niezmiennie trzymamy za nich wszystkich kciuki i już teraz mogę powiedzieć, że inicjatywa, którą rozpoczęliśmy w lutym będzie miała swoją kontynuację w kolejnych miesiącach - mówi.

Szczypiornistki i szczypiorniści zainicjowali również akcję pisania kartek do podopiecznych ze słowami wsparcia i otuchy w walce dzieci z chorobą nowotworową. W inicjatywę włączyli się również kibice. Efekt? Setki kartek trafiło do dzieciaków, wywołując przy tym uśmiech na twarzach małych wojowników.

- Stworzyliśmy niesamowitą akcję, którą połączyła wszystkie kluby piłki ręcznej na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Zebraliśmy już ponad 161 tysięcy złotych, a to na pewno nie jest jeszcze koniec. Najważniejsze jest jednak zaangażowanie. Kluby oraz kibice stanęli na wysokości zadania. Możemy powiedzieć wyłącznie: DZIĘKUJEMY! Ta akcja sprawiła, że podopieczni będą mieć nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także otrzymają realną pomoc na codzienne leczenie - cieszy się Jakub Michalski, dyrektor zarządzający Fundacji Cancer Fighters. Zbiórka pieniędzy na wsparcie podopiecznych, którymi opiekują się kluby Orlen Superligi i Orlen Superligi Kobiet jest prowadzona ---> TUTAJ.

---> To koniec. Legendarny polski zawodnik kończy karierę ---> Wielki sezon Kamila Syprzaka. Jest królem we Francji i Lidze Mistrzów

Źródło artykułu: Informacja prasowa