Mistrz Polski się zbroi. Wielkie wzmocnienie w bramce!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Steinbrenner/DeFodi Images / Na zdjęciu: Torbjorn Bergerud
Getty Images / Marco Steinbrenner/DeFodi Images / Na zdjęciu: Torbjorn Bergerud
zdjęcie autora artykułu

Orlen Wisła Płock sfinalizowała hitowy transfer. Do ekipy mistrzów i zdobywców Pucharu Polski dołączy jeden z najlepszych bramkarzy na świecie - Torbjorn Bergerud.

Tak jak już wcześniej zapowiadano, topowy norweski bramkarz dołączy do Orlen Wisły Płock nie w nadchodzącym, a kolejnym sezonie. Torbjorn Bergerud związał się z mistrzem Polski trzyletnim kontraktem i zacznie go wypełniać od lipca 2025 roku.

Norweg do ekipy Nafciarzy przeniesie się z Kolstad Handball, z którym walczy na krajowym podwórku oraz w Lidze Mistrzów. W temacie EHF Champions League warto dodać, że nowy golkiper płockiego klubu w minionej edycji zmagań zamknął w elicie zestawienie TOP 5 najskuteczniejszych bramkarzy.

- To świetny klub z bogatą historią, który ma fantastycznych kibiców. W płockiej hali panuje świetna atmosfera, dzięki której niewątpliwe pokocham to miejsce. Mam nadzieję, że razem odniesiemy wiele sukcesów. Chcę rozwijać się jako osoba i doskonalić się jako bramkarz i głęboko wierzę, że zrobię to w Wiśle. Projekt, jaki jest tworzony w Płocku bardzo dobrze wróży w kontekście niezwykle udanej i przepełnionej sukcesami przyszłości - cieszył się 29-latek, który wywalczył z Norwegią wicemistrzostwo świata w 2019 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

- Jesteśmy dumni, że do naszego klubu dołączy światowej klasy bramkarz Torbjorn Bergerud, którego imponująca kariera mówi sama za siebie. Jego wyjątkowe umiejętności bramkarskie, refleks i zdolność do podejmowania kluczowych decyzji pod presją są doskonale znane i cieszymy się, że będzie on teraz częścią naszej drużyny. Z niecierpliwością czekamy na jego debiut w naszych barwach i wierzymy, że jego obecność pomoże nam w osiągnięciu naszych najwyższych celów - ocenił dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

Przypomnijmy, że w sezonie 2024/2025 dostępu do bramki Orlen Wisły Płock będą strzec Marcel Jastrzębski, Mirko Alilović oraz zakontraktowany na jeden rok Victor Hallgrimsson.

---> Industria Kielce straciła wielką gwiazdę ---> Cztery zespoły Orlen Superligi zagrają w europejskich pucharach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty