Ósma porażka beniaminka - relacja z meczu SPR Olkusz - Zgoda Ruda Śląska

Nie było niespodzianki w Chełmku. W rozegranym w sobotę spotkaniu 10. kolejki ekstraklasy kobiet piłkarki ręczne SPR-u Olkusz uległy wyżej notowanej Zgodzie Ruda Śląska 20:27 (11:13). Była to już ósma porażka beniaminka w tym sezonie.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie w Chełmku rozpoczęło się zgodnie z planem. Dobrze spisujące się w tym sezonie szczypiornistki Zgody Ruda Śląska szybko objęły prowadzenie 3:0. Piłkarki ręczne beniaminka nie mogły sobie poradzić z dobrze funkcjonującą defensywą zawodniczek z Górnego Śląska, które w 10 minucie prowadziły już 5:2. Widząc nieporadność swoich podopiecznych o czas poprosił Marek Płatek. Przekazane podczas przerwy uwagi podziałały mobilizująco na olkuszanki, które zaczęły grać zdecydowanie lepiej. W bramce miejscowej drużyny dobrze spisywała się doświadczona bramkarka Dorota Krzymińska, co pozwoliło zawodniczkom SPR-u na zniwelowanie części strat. W 20 minucie Zgoda prowadziła tylko 9:8. Zespół Dariusza Olszewskiego starał się "odskoczyć" rywalkom na większą liczbę bramek, jednak ambitnie grające olkuszanki cały czas trzymały kontrakt. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 11:13.

Zespół z Olkusza świadomy swojej trudnej sytuacji w tabeli drugą odsłonę spotkania rozpoczął bardzo zmotywowany. Podopieczne Marka Płatka widząc nie najlepszą grę rywalek zwietrzyły swoją szansę na cenne punkty. W 37 minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 16:16. Wydawało się, iż kolejnej minuty przyniosą prowadzenie SPR-u, niesionego dopingiem swoich fanów. Ku niezadowoleniu miejscowej publiczności w grę "Srebrnych lwic" wdarły się proste błędy, które skrupulatnie wykorzystały rywalki. Brak doświadczenia na parkietach elity jest w grze beniaminka często widoczny. W 50 minucie Zgoda prowadziła już 22:18. Zespół z Górnego Śląska pomimo starań rywalek korzystny rezultat "dowiózł" do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 27:20.

SPR Olkusz - Zgoda Ruda Śląska 20:27 (11:13)