Znamy pierwszego ćwierćfinalistę. Niemcy zawiedli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Norwegii
Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Norwegii

Reprezentacja Norwegii jako pierwsza zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich 2024. Szansy na to nie wykorzystali z kolei Niemcy.

W trzeciej kolejce rywalizacji mężczyzn w turnieju piłki ręcznej w ramach igrzysk olimpijskich 2024 pojawiły się okazje na zapewnienie sobie miejsca w ćwierćfinale. Wykorzystała to reprezentacja Norwegii.

Skandynawowie nie mieli łatwej przeprawy podczas rywalizacji z Węgrami. Dość powiedzieć, że po premierowej odsłonie tego pojedynku to przeciwnicy prowadzili 13:11.

Dla Norwegów najważniejsze działo się po przerwie. Najpierw szybko doprowadzili do remisu (14:14), ale później musieli się postarać, by wyjść na prowadzenie. W końcu jednak dopięli swego (24:23) i po zaciętej końcówce ostatecznie utrzymali jednobramkową przewagę.

Okazję do zapewnienia sobie miejsca w ćwierćfinale nie wykorzystali Niemcy. Ich przeciwnikiem była reprezentacja Chorwacji, mająca bilans 1-1.

Chorwaci po premierowej odsłonie prowadzili 15:13 i tylko przez jeden moment przegrywali ze swoimi przeciwnikami. Po zmianie stron to również oni dyktowali warunki gry, co przyniosło efekt na tablicy świetlnej.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy Chorwacja prowadziła 20:15. W pewnym momencie ich przewaga była nawet sześciobramkowa, ale ostatecznie udało im się ograć Niemców wynikiem 31:26.