SPR II wypunktował akademiczki - relacja z meczu AZS UMCS Lublin - SPR II Lublin

W 9. kolejce I ligi kobiet spotkały się ze sobą dwie drużyny z Lublina. Dotychczasowy lider rozgrywek SPR II bez najmniejszych problemów pokonał wicelidera AZS UMCS.

Piotr Serafin

Spotkanie tylko na początku mogło sprawiać wrażenie wyrównanego. Do 15 minuty piłkarki z UMCS-u starały się dotrzymywać kroku swoim rywalkom. Na tablicy widniał wówczas wynik 7:7. To było jednak wszystko na co było je stać tego dnia. Szczelna obrona SPR-u oraz świetna dyspozycja bramkarki Anny Baranowskiej pozwalały wyprowadzać kontrataki, które kończyły Katarzyny: Witkowska i Więciorek. Podopieczne Krzysztofa Krawczyka nie miały absolutnie żadnego pomysłu na sforsowanie obrony rezerw mistrzyń Polski. Często oddawały nieprzygotowane rzuty lub po prostu gubiły piłkę w prostych sytuacjach. SPR II bezlitośnie wykorzystywał wszystkie błędy akademiczek i na przerwę schodził prowadząc 18:11.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Zawodniczki UMCS-u chciały szybko doprowadzić do wyrównania, ale ich akcje, albo kończyły się na stracie piłki albo na drodze stawała rewelacyjna Anna Baranowska, która w całym meczu odbiła ponad 50 % piłek. SPR II grał na dużym luzie i stopniowo powiększał swoją przewagę. Wyróżniającą się zawodniczką w tym spotkaniu była Kamila Skrzyniarz, która zapisała na swoim koncie 8 bramek. Poziom meczu nie zachwycił. Zawodniczki obydwu drużyn nie ustrzegły się prostych błędów i głupich strat piłek. Kibice na pewno spodziewali się lepszej gry i ciekawszego widowiska w wykonaniu pierwszego i drugiego zespołu ligi. Ostatecznie SPR II Lublin pokonał AZS UMCS 32:21.

AZS UMCS Lublin - SPR II Lublin 21:32 (11:18)