IHF Super Globe: drużyny z Europy poza zasięgiem

Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: szczypiorniści SC Magdeburga

Na przełom września i października zaplanowany został turniej IHF Super Globe. Faza grupowa dla zespołów z Europy była formalnością, przez co w półfinale wystąpią Veszprem HC, FC Barcelona, oraz SC Magdeburg. Stawkę uzupełniło Al Ahly.

Trudno było oczekiwać emocji w fazie grupowej tegorocznych zmagań w ramach IHF Super Globe. Zwłaszcza że w każdej z trzech grup umieszczono po jednym zespole z Europy, a z naszego kontynentu do Egiptu udały się Veszprem HC, FC Barcelona oraz SC Magdeburg.

Węgierski zespół zdobył najmniej bramek z trzech wymienionych ekip. W pierwszym meczu rozbił brazylijskie Handebol Clube Taubate 43:17. W drugim ograł miejscowy El Zamalek 34:27.

Więcej bramek od Veszprem HC, a mniej od SC Magdeburg zdobyła FC Barcelona. Zeszłoroczny triumfator Ligi Mistrzów najpierw rozgromił australijski Sydney University 53:23, a następnie ograł miejscowe Al Ahly 31:23.

Z kolei niemiecki klub jeszcze mocniej zaakcentował swoją obecność w Egipcie. Na dzień dobry zdeklasował amerykański California Eagles 57:21, a w drugiej kolejności pokonał saudyjski Al Khaleej 35:28.

Najlepszy bilans bramkowy SC Magdeburga sprawił, że zespół ten o awans do finału zagra z drużyną, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji ekip z trzecich miejsc. Zostało nią egipskie Al Ahly. Drugą parę półfinałową stworzą Veszprem HC i FC Barcelona. Mecze tej fazy zaplanowano na wtorek, 1 października.