KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wreszcie odnieśliśmy zwycięstwo! - wypowiedzi po meczu KU AZS Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów

W niedzielnym pojedynku potrzebująca zwycięstwa AZS KU Politechnika Koszalińska pokonała zespół Ruchu Chorzów. Po meczu głos zabrali trenerzy: Marcin Księżyk i Roman Jezierski oraz MVP, zdobywczyni 10 bramek Joanna Dworaczyk. Rozgoryczone porażką zawodniczki "Niebieskich" nie chciały komentować przebiegu rywalizacji. Poniżej prezentujemy wypowiedzi pomeczowe.

Krzysztof Fortuniak
Krzysztof Fortuniak

Marcin Księżyk (trener Ruchu Chorzów): W kolejnym meczu nieskutecznie zagraliśmy w ataku pozycyjnym. Powoli staje się to naszą bolączką. Przygotowujemy różne zagrania na treningach, ale w meczu niestety nam one nie wychodzą. Zdecydowanie zawaliliśmy początek drugiej połowy. Koszalin wyraźnie nam odskoczył, chociaż w końcówce była szansa na odrobienie strat. Ale niestety głowa zawiodła. Obrona 5:1 trochę pomogła, ale niestety atak pozycyjny ciągle nie funkcjonował tak jak byśmy sobie tego życzyli.

Roman Jezierski (trener KU AZS Politechnika Koszalińska): Wreszcie odnieśliśmy zwycięstwo! Po kolejnych porażkach zespół był rozbity psychicznie, szczególnie po przegranym meczu w Kielcach. W ostatnich dniach miałem bardzo dużo do myślenia, ale dzisiaj cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa. W kilku fragmentach meczu dziewczyny zaprezentowały kawał dobrego grania. Na szczególną uwagę zasługuje postawa w obronie. Mam nadzieję, że najgorsze mamy już za sobą i w najbliższych czterech spotkaniach zaprezentujemy podobną dyspozycję.

Joanna Dworaczyk (najskuteczniejsza zawodniczka meczu, KU AZS Politechnika Koszalińska): To był bardzo ważny dla nas pojedynek. Po ostatniej porażce w Kielcach chciałyśmy się odbudować i ponownie uwierzyć w to, że jesteśmy w stanie wygrywać. Udało się i ciągle liczymy się w walce o play-off. Dzisiaj wszystkie bardzo chciałyśmy wygrać, a fakt, że ja mogłam zdobywać bramki mówi o pracy i poświęceniu w grze całego zespołu.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×