Zasłużeni finaliści - relacja z meczu Wisła Płock - MMTS Kwidzyn

Po niezwykle zaciętym meczu MMTS Kwidzyn pokonał Wisłę Płock 26:25 i to właśnie podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego na parkiecie rywali świętowali awans do wielkiego finału. Dla kwidzynian jest to największy sukces w dziejach klubu, z kolei Wiślacy sprawili swoim fanom najbardziej niemiłą niespodziankę w ostatnich latach. Jest to niewątpliwa klęska władz płockiego klubu, które przed sezonem zapowiadały początek nowej i wielkiej, a wręcz galaktycznej Wisły.

Łukasz Luciński

Wynik spotkania otworzył Michał Waszkiewicz, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Wyrównanie również padło po rzucie z linii 7 metrów, a jego autorem był Arkadiusz Miszka. Chwilę potem na 2:1 przyjezdnych wyprowadził Patryk Rombel, jednakże wtedy na ławkę kar powędrował Michał Peret, a rzut karny został pewnie... obroniony przez Sebastiana Suchowicza!

Mimo tego Nafciarze wyrównali po bramce Adama Twardo. W 9 minucie spotkania ponownie wykluczony z gry został Peret, jednakże grający w osłabieniu goście nie zamierzali spuszczać z tonu i kolejny raz wyszli na prowadzenie. Gdy po 15 minutach gry Arkadiusz Miszka zdobył wyrównującego gola (4:4) nikt nie spodziewał się, że będzie to ostatni remis w tym spotkaniu.

Od tej pory grający bardzo ambitnie szczypiorniści z Kwidzyna zaczęli mozolnie powiększać swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 4 oczka (6:10 w 29 minucie). Kilkanaście sekund przed końcem stratę zniwelował jeszcze najlepszy w szeregach gospodarzy Vegard Samdahl, a zawodnicy obu ekip schodzili z parkietu przy stanie 7:10 i coraz więcej osób zaczynało powątpiewać w szczęśliwe dla gospodarzy zakończenie tejże batalii.

Drugą partię dużo lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po trafieniach Wardzińskiego i Marhuna odskoczyli na 5 bramek i coraz bardziej kontrolowali grę. W szeregach Nafciarzy brakowało natomiast gry drużynowej, a zbyt dużo było indywidualnych prób rozwiązywania akcji. Nie sprzyjało to odrabianiu strat, które ciągle wahały się w okolicach 3-4 trafień.

Dopiero w ostatnich minut podopieczni Thomasa Sivertssona przystąpili do zmasowanych ataków, co przyniosło zniwelowanie równicy do jednej bramki. Na nic więcej tego dnia płocczan nie było stać - nie pomógł Samdahl, nie pomogła publiczność, która po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. MMTS wygrał w Płocku po raz pierwszy i to właśnie kwidzynianie staną w finale naprzeciw graczy Vive Targów Kielce.

W przekroju piciu spotkań to właśnie młodzi, ambitni i strasznie waleczni szczypiorniści z Kwidzyna zasłużyli na awans do finału. Określana mianem Kopciuszka i borykająca się z problemami finansowymi drużyna bez gwiazd postawiła warunki nie do przejścia dla budowanej za ogromne pieniądze Wisły. Bez względu na przebieg dalszych gier Michałowi Adamuszkowi i jego kolegom z drużyny należą się ogromne brawa, gdyż udowodnili oni jak wielką siłę stanowi kolektyw. Natomiast dla wszystkich osób związanych z płockim szczypiorniakiem jest to zimny prysznic i czas na zastanowienie się, co dalej. Jedno jest pewne - w Płocku nadszedł najwyższy czas na zmiany...

Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 25:26 (7:10)