Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ostatnie roszady w składzie Travelandu Społem Olsztyn

Działacze z Olsztyna są coraz bliżej skompletowania składu na kolejny sezon. Prezes Dowiałło postanowił wzmocnić skład mieszanką młodości i rutyny. W najbliższym tygodniu najprawdopodobniej dojdzie do podpisania kontraktu z Damianem Moszczyńskim, który ma być ostatnim zawodnikiem, jaki dołączy do kadry zespołu.
Łukasz Szymański
Łukasz Szymański

Moszczyński już kilka tygodni temu ustalił warunki z Travelandem Społem, a w mijającym tygodniu udało się rozwiązać kontrakt z Vive Kielce. W przyszłym tygodniu rozgrywający podpisze umowę z olsztyńskim klubem. Damian ma zastąpić w zespole lukę po Krzysztofie Kłosowskim, który zakończył grę w piłkę ręczną. Prócz byłego reprezentanta Polski do zespołu ma zostać włączony wychowanek olsztyńskiego Szczypiorniaka - bramkarz, Łukasz Zakreta.

Działacze zapowiadają, że jest to koniec wzmocnień zespołu przed sezonem 2010/2011. Nie jest to natomiast koniec roszad w składzie. Z olsztyńskiego zespołu wypożyczony zostanie Łukasz Masiak, którego na środku zastąpić ma Mariusz Gujski. Popularny Masiu będzie grać w Pogoni Handball Szczecin, która walczy w pierwszej lidze. Pozycję drugiego trenera zajmie natomiast Krzysztof Maciejewski, który postanowił zakończyć karierę zawodniczą.

Tymczasem cześć zawodników nie próżnuje - już w najbliższy weekend Marcin Malewski, Jacek Zyśk, Mateusz Kopyciński, Michał Bartczak i Krzysztof Szymkowiak wybiorą się na kolejny turniej eliminacji Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej, które odbędą się w Nałęczowie. Gracze liczą na zajęcie wysokiego miejsca, które pozwoli im spokojnie czekać na finał rywalizacji o złoty medal (osiem drużyn z największą liczbą punktów z turniejów eliminacyjnych zakwalifikuje się do turnieju finałowego - red.). Tegorocznego Mistrza Polski w plażowej odmianie piłki ręcznej poznamy pod koniec sierpnia w Starych Jabłonkach. Dwóch Warmiaków: Paweł Ćwikliński i Wojciech Boniecki na Węgrzech uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Świata. Polska reprezentacja, pod wodzą Marcina Pilcha, walczy o tytuł najlepszej drużyny na świecie.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×