KPR Ostrovia po pierwszym sprawdzianie

Przygotowujący się do nowego sezonu w I lidze szczypiorniści Ostrovii Ostrów Wielkopolski mają za sobą pierwszy sprawdzian. W środę zmierzyli się z występującym klasę niżej zespołem Szczypiorna Kalisz.

Dawid Bilski

Podopieczni Eugeniusza Lijewskiego ten sparing zakończyli zwycięstwem 31:25. Wynik był w nim jednak drugorzędną sprawą. Była to okazja przekonać się jak poszczególni gracze spisują się po wakacyjnej przerwie. W szeregach Ostrovii zaprezentował się między innymi testowany Rusłan Podrjedow. Ukrainiec w Kaliszu pokazał się z niezłej strony, był bardzo aktywny w defensywie. - To wartościowy chłopak. Widać, że ma zaległości treningowe, ale jest to materiał na dobrego rozgrywającego - ocenił występ Podrjedowa trener ostrowian. Być może Ukrainiec pojedzie z ostrowskim zespołem na tygodniowy obóz do Twardogóry. Jednak o tym czy podpisze umowę, w głównej mierze zadecydują finanse.

Duet szkoleniowców gospodarzy środowego meczu, Zenon Łakomy - Walenty Winokurow testował wielu graczy.

W pierwszej części gry skuteczne były szybkie kontry uruchamiane przez bramkarzy Ostrovii. W ofensywie błyszczeli Łukasz Jaszka czy Damian Krzywda. Dobrze na połowie kaliszan spisywał również wspomniany wyżej Rusłan Podrjedow.

Po zmianie stron przewaga gości urosła nawet do 9 bramek. Tak było w 40. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Paweł Piosik - 23:14 dla Ostrovii. Wynik spotkania w ostatnich sekundach ustalił Łukasz Jaszka, wcześniej wydzierając piłkę gospodarzom.

- Widać było, że zespół Ostrovii zgrany był w wielu elementach. Chcieliśmy wszystkich swoich zawodników sprawdzić w grze. Po tym spotkaniu mamy pogląd na to, co poszczególni zawodnicy prezentują - mówił Zenon Łakomy, który został zatrudniony w kaliskim klubie po to, aby wywalczyć z nim awans na zaplecze ekstraklasy.

Szczypiorno Kalisz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 25:31 (9:16)

Szczypiorno: Cieślak, Oklejak, Matuszczak - Bielec 6, Górecki 3, Stachowiak 3, Ciachera 2, Kobusiński 2, Latajka 2, Sawicki 2, Adamczyk 1, Chrzanowski 1, Kaczmarek 1, Nowicki 1, Skrzypczyński 1, Kubisiak, Pernak, Piekarski, Machel, Szefner, Stefański

Ostrovia: Potocki, Bystram, Sztukowski - Krzywda 8, Jaszka 5, Piosik 4, Nowakowski 4, Podrjedow 3, Niedzielski 3, Kierzek 1, Mazurek 1, Staniek 1, Krupa 1, Wojciechowski.