Polscy szczypiorniści w dobrej formie!

W turnieju Falken Cup spotkały się dwa "polskie" zespoły. Szwajcarski Kadetten Schaffhausen Leszka Starczana zmierzył się z austriackim HC Alpla Hard Macieja Tłuczyńskiego.

Paweł Nowakowski

Spotkanie lepiej zaczął zespół Schaffhausen, który po 20 minutach prowadził z drużyną Alply 12:3. Duży w tym udział świetnej postawy bramkarza szwajcarskiej ekipy Björgvina Gustavssona oraz skutecznej gry w ataku polskiego skrzydłowego, który świetnie obsługiwany był przez słowackiego rozgrywającego Petera Kukucke.

Tempo spotkania było szybkie. Do przerwy Kadetten Schaffhausen prowadziło z HC Alpla Hard 17:10. Wynik ten w głównej mierze jest zasługą bardzo dobrze funkcjonującej obrony szwajcarskiej ekipy.

Po zmianie stron śmielej w ataku rozpoczęli austriaccy szczypiorniści, którzy próbowali odrobić niekorzystną zaliczkę z pierwszej połowy meczu. Niestety w odrobieniu strat nie pomogły nawet bramki dobrze spisującego się w tym meczu Macieja Tłuczyńskiego - najlepszego zawodnika swojej drużyny. Co gorsza austriacki zespół przez 6 minut nie potrafił zdobyć bramki! Skrzętnie wykorzystali to Szwajcarzy, którzy w 54 minucie prowadzili już 34:24. Ostatecznie szwajcarski zespół okazał się zdecydowanie lepszy od austriackich szczypiornistów pokonując ich 37:27.

W zespole Kadetten Schaffhausen na wyróżnienie zasługują David Graubner - autor 7 bramek, Ivan Ursić - 6 trafień oraz Leszek Starczan - 5 bramek. Dobra gra Macieja Tłuczyńskiego - zdobywcy 6 trafień dla swojej drużyny, nie uchroniła jego zespołu od porażki z ekipą Schaffhausen.

Drużyna Leszka Starczana czeka we wtorek sparingowy mecz z Rhein-Neckar Löwen. W następną sobotę zmierzą się z drużyną Pfadi Winterthur w meczu o Superpuchar Szwajcarii.

Kadetten Schaffhausen - HC Alpla Hard 37:27 (17:10)

Kadetten Schaffhausen: Gustavsson, Quadrelli, Kukucka 2, Goepfert 5, Graubner 7, Filip 2, Starczan 5, Cvijetić 1, Jurca 3, Stojanovic 4, Bucher 2, Ursić 6/2

HC Alpla Hard: Tłuczyński 6/2, Varga 2, Raschle 3, Kuzo 1, Jochum 2/1, Tanaskovic 3, Glusaks 4/1, Friede 4, Knauth 2