Piotrkowianin wygrał w Zabrzu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W sobotę o godzinie 12:30 w hali "Pogoń" odbył się sparing pomiędzy NMC Powenem Zabrze a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mecz zakończył się skromnym, 2-bramkowym zwycięstwem przyjezdnych.

Mecz lepiej rozpoczął zespół Piotrkowianina. Szybko objął 2-3 bramkowe prowadzenie, które umiejętnie powiększał. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 16:8 dla Piotrkowianina. W drugiej połowie nastąpił zwrot akcji. Zabrzanie ocknęli się po przespanej pierwszej części spotkania i szybko odrobili straty. Niestety zabrzanom zabrakło czasu na doprowadzenie do korzystnego dla nich rezultatu. W efekcie mecz zakończył się 2-bramkowym zwycięstwem zawodników Piotrkowianina.

NMC Powen Zabrze - Piotrków Trybunalski 21:23 (8:16)

Był to ostatni sparing Piotrkowianina, a zawodnicy tego zespołu będą teraz przygotowywać się na własnych obiektach przed rozpoczynającym się 4 września sezonem Super Ligi.

Natomiast dla zabrzan to nie koniec gier kontrolnych. Przed nimi jeszcze 3 mecze, w których rywalami będą zespoły z I ligi, a mianowicie Olimpia Piekary Śląskie, ASPR Zawadzkie oraz Grunwald Ruda Śląska.