Serdarušić w szpitalu, Celje Pivovarna Laško z Superpucharem Słowenii

Zespół Celje Pivovarna Laško w bieżącym roku zdobył mistrzostwo kraju i Puchar Słowenii. W sobotę drużyna z Dolnej Styrii zainaugurowała oficjalnie nowy sezon. Żółto-zieloni w tym dniu rozegrali mecz z RK Maribor Branik o Superpuchar Słowenii.

Wojciech Święch

W weekend na ławce trenerskiej Celje Pivovarna Laško nie zasiadł Zvonimir Serdarušić, który z powodu kłopotów z trzustką znalazł się w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. W tej sytuację zespół poprowadził Tomaž Ocvirk. W składzie mistrza Słowenii na parkiet nie wybiegł bramkarz Aljoša Rezar, który leczy kontuzję.

Spotkanie było wyrównane do stanu 6:6. Potem inicjatywę na boisku stopniowo przejmowali piłkarze ręczni z Celje. Na przerwę schodzili oni prowadząc w stosunku 18:14. Po zmianie stron, w 40. minucie ekipa prowadzona przez Ocvirka miała już przewagę 8 goli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem mistrza kraju 34:28.

Najskuteczniejszym szczypiornistą Celje Pivovarna Laško był Dragan Gajić, który w sobotę zaliczył 9 trafień. Warto wspomnieć, że między słupkami bramki klubu z Dolnej Styrii dobrze spisywał się Mirko Alilović. W całym meczu popisał się on 16 skutecznymi interwencjami.

Piłkarze ręczni Celje Pivovarna Laško będą rywalami Vive Targów Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

RK Maribor Branik - RK Celje Pivovarna Laško 28:34 (14:18)

Celje Pivovarna Laško: Alilovič, Lesjak - Prieto 2, Marguč, Vugrinec 2, Pajovič 3, Razgor, Toskič 3, Poklar, Kozlina, Metličič 2, Rnič 3, Kokszarow, Zorman 3, Gajič 9, Žvižej 7.

Najwięcej bramek dla Maribora: Batinovič 7, Razgor 6, Ivančič 6.