Challenge Cup: Rywale Azotów Puławy w wysokiej formie

Już tylko dni dzielą piłkarzy ręcznych HC VV Tikvesh Kavadarci od rozpoczęcia sezonu ligowego. Zdaniem mediów w Macedonii drużyna trenera Milczo Czakareskiego przed nowymi rozgrywkami ekstraklasy sygnalizuje niezłą formę. Było to widoczne w meczu sparingowym z Borcem Titov Veles.

W tym artykule dowiesz się o:

Od samego początku spotkania szczypiorniści Tikvesh Kavadarci rzucili się do szaleńczych ataków i już w 10. minucie prowadzili w stosunku 8:2. Na przerwę schodzili oni przy stanie 19:9 na swoją korzyść.

Po zmianie stron opiekun ekipy z Kavadarci próbował różnych wariantów gry. Szansę na występy otrzymali również wszyscy zawodnicy z ławki rezerwowych. Zespół Tikvesh odniósł ostatecznie pewne zwycięstwo 37:24.

W sparingu z bardzo dobrej strony pokazali się nowi piłkarze ręczni Tikvesh Kavadarci. Najskuteczniejszym szczypiornistą pojedynku był Zlatko Vezenkovski, który 7 razy umieścił piłkę w siatce. Klasę zaprezentował także bramkarz Kirił Kolev, który obronił 14 rzutów przeciwników. Wysoką formę pokazał też jego zmiennik, Slavjan Paunov.

Drużyna HC VV Tikvesh Kavadarci w listopadzie zmierzy się w dwumeczu z Azotami Puławy w ramach trzeciej rundy Challenge Cup.

HC VV Tikvesh Kavadarci - Borec Titov Veles 37:24 (19:9)

Tikvesh: Paunov (9 skutecznych interwencji), Kolev (14), Velkov (2) - Szanov, Tefov, Vezenkovski 7, Okardov 1, Lazov 1, Kitev 2, Milosavljević 4, Popov 1, Szalevski 5, Pavlovski 3, Janczev 4, Sokolov 5, Mitevski 3, Pejovski.

Najwięcej bramek dla Borca: Iliev 5, I. Lazarovski 5.