"Wpadka" rywali Wisły Płock

W 1. kolejce rumuńskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych doszło do sporej niespodzianki. Wicemistrz kraju, UCM Reşiţa zmierzył się na wyjeździe z Handbal Club Odorhei. Faworytem tego pojedynku byli przyjezdni.

Wojciech Święch

Dość nieoczekiwanie po kwadransie gry w meczu tym różnicą ośmiu bramek (13:5) prowadzili gospodarze. Jednak do przerwy ich przewaga stopniała tylko do trzech trafień (18:15).

Po zmianie stron na parkiecie znowu dominowali piłkarze ręczni HC Odorhei. Jeszcze dziesięć minut przed końcem spotkania było 28:20 na korzyść miejscowych. Jednak w samej końcówce drużyna UCM Reşiţa rzuciła się do desperackich ataków, aby odrobić straty. Ostatecznie wicemistrz Rumunii doznał porażki 30:31, co należy uznać za dużą niespodziankę. Dla UCM Reşiţa najwięcej goli rzucili Eremia Pârâianu oraz Valentin Ghionea. Zdobyli oni po siedem bramek.

Rumuński zespół w listopadzie zagra dwumecz z Wisłą Płock w ramach trzeciej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów.

HC Odorhei - UCM Reşiţa 31:30 (18:15)