Kolejne punkty SPR-u (wyniki)

W niedzielę 2. kolejkę PGNiG Superligi dokończyły piłkarki ręczne. W Lublinie szczypiornistki SPR-u po zaciętym spotkaniu pokonały Start Elbląg.

Sławomir Bromboszcz

W Lublinie spotkały się dwie drużyny mające wysokie aspiracje. Celem SPR-u tradycyjnie jest mistrzostwo Polski, Start natomiast chciałby w końcu włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski. Przed tygodniem ambitne plany elblążanek zweryfikowały szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego, tym razem lekcje pokory dały Startowi doświadczone lublinianki.

Mistrzynie Polski szybko objęły wysokie prowadzenie - 13:7. To jednak nie zniechęciło ambitnych elblążanek, które systematycznie zaczęły zmniejszać dystans bramkowy dzielący je od niegościnnych lublinianek. W 27 minucie przewaga SPR-u stopniała do jednego trafienia i z taką zaliczką bramkową gospodynie zakończyły pierwszą część zawodów 17:16. W drugiej połowie SPR szybko odzyskał bezpieczną przewagę i pewnie dowiózł zwycięstwo do końca meczu 35:30.

We Wrocławiu sporo krwi faworyzowanemu Vistalowi Łączpolowi Gdynia napsuły zawodniczki AZS AWF. Pierwsza połowa spotkania ułożyła się po myśli szczypiornistek z Dolnego Śląska, które do szatni zeszły niespodziewanie z pięciobramkową przewagą 13:8. Pewne jednak było, iż w przerwie trener Jerzy Ciepliński zmobilizuje gdynianki do lepszej gry. Vistal Łączpol to klasowy zespół, co potwierdził w drugiej części meczu. Zawodniczki z Trójmiasta najpierw odrobiły straty, a później wypracowały wysokie sobie prowadzenie, wygrywając 26:22.

SPR Lublin - Start Elbląg 35:30 (17:16)
Najwięcej bramek: dla SPR - Dorota Małek 10, Sabina Włodek 8, Małgorzata Majerek 7; dla Startu - Magdalena Dolegało 6, Edyta Szymańska 6, Hanna Sądej 5.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Vistal Łączpol Gdynia 22:26 (13:8)
Najwięcej bramek: dla AZS - Ewa Perek 5, Grażyna Pietras 5, Dagmara Szymczakowska 4; dla Vistalu - Teodora Wartic 4, Katarzyna Koniuszaniec 4, Patrycja Kulwińska 4.