Bundesliga: Trzy drużyny bez straty punktu

Już tylko trzy drużyny nie straciły jeszcze punktów w obecnych rozgrywkach 1.Bundesligi. Oprócz THW Kiel takim wyczynem mogą pochwalić się Rhein-Neckar Lowen oraz Fuchse Berlin.

W tym artykule dowiesz się o:

To właśnie Lisy stają się największym objawieniem ligi. Solidnie przepracowane okienko transferowe pozwala ekipie z Berlina wierzyć w poprawę ubiegłorocznego dziewiątego miejsca na koniec sezonu. W miniony weekend podopieczni Dagura Sigurdssona pewnie pokonali DHC Rheinland Macieja Dmytruszyńskiego 24:19.Gospodarze w tym spotkaniu ani na chwile nie objęli prowadzenia. W 54. minucie miejscowi kibice mogli mieć jeszcze nadzieję na korzystny wynik, bowiem przewaga Lisów zmalała do dwóch oczek (17:19). Jednak kolejne dwa trafienia Konrada Wilczyńskiego szybko pozbawiły DHC Rheinland złudzeń i dwa punkty pojechały do stolicy Niemiec.

Coraz śmielej w lidze poczyna sobie ekipa S.C. Magdeburga. Porażka z HSV Hamburg tydzień temu nie podcięła Gladiatorom skrzydeł i w 3. kolejce rozbili oni przed własną publicznością TV Grosswallstadt 34:25. Po raz kolejny znakomite zawody rozegrał Jure Natek, który zapisał na swoim koncie siedem bramek. Takim samym dorobkiem strzeleckim mógł się pochwalić polski kołowy Bartosz Jurecki. Samo spotkanie nie przyniosło praktycznie żadnych emocji. Przy stanie 3:3 w szóstej minucie, gospodarze zdobyli sześć bramek przy jednej straconej i od tego momentu gra toczyła się tylko i wyłącznie pod ich dyktando. Wynik do przerwy 20:11 nie pozwalał mieć złudzeń, że dwa punkty pozostaną w Magdeburgu.

Najciekawiej zapowiadała się jednak potyczka THW Kiel z TBV Lemgo. Zebry nie wygrały w lidze z zespołem Volkera Mudrowa od listopada 2008 roku. Ale jak pokazało pierwsze dziesięć minut niedzielnego pojedynku, mistrzowie Niemiec nie zamierzali kontynuować tej niechlubnej passy. Szybko wypracowana pięciobramkowa przewaga przez całe spotkanie była konsekwentnie powiększana. Na słowa uznania zasługiwała przede wszystkim współpraca rozgrywających z kołowym Marcusem Ahlmem, który zapisał na swoim koncie osiem trafień. Ostatecznie THW Kiel wygrało 35:26 i umocniło się na pierwszym miejscu w tabeli.