Damy Radę Inowrocław w najlepszej ósemce w Europie

W miniony weekend inowrocławski zespół piłki ręcznej plażowej Damy Radę Inowrocław wywalczył awans do finałowego turnieju European Beach Handball Tour Final Eight, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca przyszłego roku.

 Redakcja
Redakcja

Ostatnią eliminacją i jednocześnie szansą na zdobycie punktów w klasyfikacji EBT był turniej w greckiej miejscowości Agrinio. Inowrocławianie aby móc myśleć o kwalifikacji do turnieju finałowego musieli zająć w tym turnieju co najmniej 3 miejsce. Sztuka ta im się udała, choć nie było to takie proste.

W zawodach w Grecji uczestniczyły najlepsze zespoły w europejskich rozgrywkach w piłce ręcznej plażowej w tym sezonie. Nasi zawodnicy doskonale rozpoczęli zawody pokonując kolejno 3 zespoły z Grecji. Następnie ulegli w grupie silnej ekipie z Chorwacji Chemo Profili Zagrzeb. Do półfinału zawodnicy Damy Radę Inowrocław trafili z drugiego miejsca w grupie, gdzie spotkali się z mistrzem Grecji, zespołem Panaitolikos. Po bardzo zaciętym spotkaniu i emocjonujących shoot`outach ostatecznie lepszą ekipą okazali się mistrzowie Grecji, a zawodnicy Damy Radę musieli walczyć o trzecie miejsce w turnieju z wicemistrzem Grecji, zespołem City Unity College. Inowrocławianie bez większych problemów pokonali grecki zespół i tym samym zajęli 3 miejsce w turnieju co dało jednocześnie potrzebne punkty EBT i upragniony historyczny awans do grona ośmiu najlepszych drużyn w Europie.

Inowrocławianie są pierwszą polską drużyną w historii piłki ręcznej plażowej, której udało się zakwalifikować do turnieju finałowego European Beach Handball Tour. Turniej ten jest uważany za drużynowe mistrzostwa Europy.

Przypomnijmy także, że zawodnicy Damy Radę Inowrocław w rozgrywkach krajowych w tym sezonie zdobyli Puchar Polski i wywalczyli wicemistrzostwo Polski. Stanowią także trzon Reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej, która w przyszłym roku będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Europy. Trenerem kadry Polski jest kapitan zespołu Damy Radę Arkadiusz Fajok.

Arkadiusz Fajok (kapitan zespołu): - Turniej bardzo udany. Cały zespół wykonał kawał dobrej roboty. Walczyliśmy do ostatniej sekundy o ten historyczny awans. Nasza praca i zaangażowanie przyniosła nam wielką satysfakcję i fantastyczny wynik. Liczymy się w Europie. To wielki sukces całej polskiej piłki ręcznej plażowej. W imieniu zespołu Damy Radę dziękuję wszystkim za okazaną nam pomoc w tym sezonie. Mam nadzieję, że nie zawiedliśmy, a Inowrocław jest z nas dumny.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×